Dornbirn, 28. 09. 2012 20.37 |

T.Š./M.F.
2

Hokejisti moštva Telemach Olimpija so v 7. krogu lige EBEL gostovali v Dornbirnu, prvič je za zmaje zaigral Jan Muršak. Pod vodstvom trenerja Bojana Zajca so Ljubljančani izgubili s 5:4, odločilni gol je padel v 56. minuti.

Po nizu slabih izidov, Ljubljančani so zmagali le na eni od šestih tekem lige EBEL, je vodstvo Telemacha Olimpije odstavilo prvega trenerja, Finca Heikkija Mälkiä in vodenje moštva zaupalo dolgoletnemu igralcu zmajev Bojanu Zajcu. Prvič je na gostovanju  v Dornbirnu za zeleno-bele zaigral tudi hokejist iz NHL, Pesničan Jan Muršak, ki je v času "lock-outa" najmočnejše lige na svetu podpisal pogodbo z ljubljanskim klubom.

Zajc je spremenil sestavo peterk in zmaji so proti buldogom iz Dornbirna začeli dobro. Dvakrat so vodili, z goloma Freemana (1:0) in Coulomba (2:1), a so domači v 20. minuti izenačili na 2:2, kar je bil tudi izid prve tretjine. V drugih dvajsetih minutah so bili uspešnejši gostitelji, ki so ta del srečanja dobili z 2:1 in vodili s 4:3. Edini gol za zmaje je dosegel Ropret, ki je izid izenačil na 3:3. V zadnji tretjini je v 48. minuti D'Alvise izenačil na 4:4, Muršak pa je prispeval svojo drugo podajo na tekmi (prvič je podal Coulombu). V zaključku tekme je vratar zmajev Kuhn v 54. minuti ubranil kazenski strel Hecimovicu, upe gostov na zmago pa je ob igri z igralcem več (izključen je bil Ferguson) in golom v 56. minuti ustavil Henrich. V zaključku tekme so Ljubljančani poizkušali s šestimi igralci v polju izenačiti, a je ostalo pri zadetku prednosti za Dornbirn. Telemach Olimpijo v nedeljo čaka gostovanje pri Innsbrucku.

Jan Muršak je na prvi tekmi v zeleno-belem dresu prispeval dve podaji.
Jan Muršak je na prvi tekmi v zeleno-belem dresu prispeval dve podaji. FOTO: Damjan Žibert

Black Wings Linz - Red Bull Salzburg 6:4 (4:0, 1:4, 1:0)
Innsbruck - Medveščak Zagreb         2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
KAC Celovec - Sapa Fehervar          3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
VSV Beljak - Orli Znojmo             6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
Graz 99ers - Vienna Capitals         2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Dornbirn - Telemach Olimpija 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
strelci: 0:1 Freeman (Ferguson, Ankerst, 7.), MacMillan (Mitchell, Magnan-Grenier, 13.), 1:2 Coulombe (Muršak, Thomas, 15.), 2:2 Mitchell (Hecimovic, Slivnik, 20.), 3:2 Aquino (MacMillan, 23.), 3:3 Ropret (Hočevar, Coulombe, 24.), 4:3 Kozek (Magnan-Grenier, Mitchell, 27.), 4:4 D'Alvise (Muršak, McBride, 41.), 5:4 Henrich (Aquino, D'Aversa, 56.).