Beljak, 21. 09. 2012 21.08 |

V 5. krogu rednega dela hokejske lige EBEL so hokejisti Telemach Olimpije gostovali v Beljaku in izgubili proti tamkajšnji zasedbi VSV-ja s 5:2. Po izenačenem izidu 2:2 sta zmagovalca odločila Pretnar z dvema in Hughes z enim golom.

Hokejiste Telemach Olimpije sta na gostovanju v Beljaku "pokopala" jeseniški branilec Klemen Pretnar, ki je dosegel dva gola, tudi odločilnega za zmago in nekdanji hokejist zmajev John Hughes, ki je enkrat premagal vratarja zeleno-belih. Ljubljanski hokejisti so tako v svoji peti tekmi lige EBEL doživeli četrti poraz. Češki Znojmo ter avstrijski zasedbi z Dunaja in Linza so bili dosedanji rablji edine slovenske zasedbe v tem tekmovanju.

Zmaji so povedli v 5. minuti, ko se je pred golom najbolje znašel Eric Pance, gostitelji, ki so se pred začetkom sezone okrepili z petimi nekdanjimi "zmaji", so v povedli v dveh minutah, 28 sekund pred koncem tretjine pa je Chris D'Alvise izenačil na 2:2. V drugi tretjini je bila igra zelo izenačena. Domače gledalce je najprej v slabo voljo spravil Derek Ryan, ki je zapravil kazenski strel, v 35. minuti pa so Beljačani srečno prišli do vodstva s 3:2, ko je z modre črte sprožil Mario Altmann, plošček je oplazil Pretnarja in končal v ljubljanskem golu. V zadnji četrtini so Ljubljančani veliko časa preživeli na klopi za kaznovane igralce, po zadetku Johna Hughesa pa je piko na i v izdihljajih tekme postavil Klemen Pretnar za končnih 5:2.

HDD Telemach Olimpija
HDD Telemach Olimpija FOTO: Miro Majcen

VSV Beljak - Telemach Olimpija 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
strelci: 0:1 E. Pance (Mušič, Ž. Pance, 5.), 1:1 Ryan (Pretnar, Pewal, 17.), 2:1 Hotham (Damon, Highes, 18.), 2:2 D'Alvise (Freeman, 20.), 3:2 Pretnar (Altmann, Pusa, 35.), 4:2 Hughes (Hotham, 55.), 5:2 Pretnar (59.).