EBEL: Olimpija tesno izgubila v Szekesfehervarju

Szekesfehervar, 18. 09. 2016 19.44 |

T.Š./STA
3

Hokejisti Olimpije so v 2. krogu lige EBEL gostovali na Madžarskem in doživeli poraz. Hokejisti Fehervarja so bili boljši z 2:1, edini gol za zmaje je dosegel Sebastijan Hadžić.

Hokejisti ljubljanske Olimpije so novo sezono lige EBEL začeli pred domačimi navijači v Tivoliju in doživeli visok poraz proti beljaškemu VSV (1:6). V 2. krogu so zmaji gostovali v Szekesfehervarju. Tekmo so odigrali boljše kot uvodno v Tivoliju, a so vseeno ostali brez točk. Gostitelji so zmagali z 2:1, ki so tudi prvi povedli v 11. minuti, po lepi samostojni akciji je zadel Adam Courchaine. Toda veselje domačih navijačev in igralcev je bilo kratko, saj je le dve minuti in 11 sekund kasneje po lepi podaji Anžeta Ropreta izenačil Sebastijan Hadžič, ki se je dobro znašel pred golom. Gol odločitve je padel v 42. minuti, zadel je Erdely.

Sledili so poizkusi gostov, da bi prišli do izenačenja, a jih je zapustila tudi športna sreča, ko je strel Ropreta že premagal domačega vratarja, a je Madžare rešil okvir gola. V zadnjih trenutkih tekme so Ljubljančani poizkušali tudi brez vratarja, a je ostalo pri tesni zmagi domačih, a je bila igra slovenskih prvakov vendarle takšna, da vliva upanje na boljše čase, ne glede, da jih v naslednjem krogu v petek čaka morda najtežje gostovanje v celotni sezoni pri aktualnih prvakih v Salzburgu.V strelih je bilo 34:27 za Fehervar.

Fehervar AV19 - HDD Olimpija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
strelci: 1:0 Courchaine (11.), 1:1 Hadžić (Koren, Ropret, 13.), 2:1 Erdely (Sarpatki, Maylan, 42.).

Ljubljančani so izgubili na gostovanju na Madžarskem.