EBEL: KAC 'ukradel' zmago v Linzu

Linz, 23. 03. 2012 09.08 |

Celovški KAC je zmagal na prvi tekmi v velikem finalu lige EBEL v Linzu in vodi v skupnem seštevku z 1:0 v zmagah. Odločitev o zmagovalcu je padla 121 sekund pred koncem zadnje tretjine.

Linz si je kot najboljše moštvo rednega dela zagotovil prednost domačega igrišča v finalni seriji, kjer se s tekmecem iz Celovca merita v seriji na štiri zmage ("best of seven"). V Linzu je v prvi polovici tekme bolje kazalo domačim, saj je kapetan Črnih kril Philipp Lukas z igralcem manj zadel za 1:0 v 26. minuti, le štiri minute kasneje pa je bilo 2:0, zadel je Rob Hisey. V drugi tretjini je izid znižal Tyler Scofield v 36. minuti, bilo je 2:1, vendar pa je bil Linz v prvih dveh tretjinah boljši tekmec. O tem priča tudi razmerje v strelih (27:17).

Hokejisti Linza so izgubili prvo tekmo finala.
Hokejisti Linza so izgubili prvo tekmo finala. FOTO: Damjan Žibert

V tretji tretjini so Celovčani zaigrali bolj agresivno in bili nevarnejši (v teh 20 minutah je bilo v strelih 16:7 za KAC), Linz pa je popustil in ni več prikazal izvrstne kombinatorne igre iz uvoda tekme. Sledila je kazen, v 46. minuti je izenačil branilec KAC-a Johannes Kiristis ob igralcu več. Omenjeni igralec je bil tudi ključni mož preobrata, saj je, ko je bilo videti, da bo na vrsti podaljšek, dve minuti in sekundo pred iztekom 60. minute iz modre linije zadel za vodstvo s 3:2. To je bil tudi končni izid tekme, saj je Linz v zadnji minuti poskušal brez vratarja Westlunda, a jim ni uspelo izenačiti. Izvrsten je bil znova vratar Celovčanov Chiodo in KAC vodi z 1:0 v zmagah, naslednja tekma bo na sporedu v Celovcu. V polfinalu je Linz izločil ljubljansko Tilio Olimpijo, KAC pa zagrebški Medveščak

Linz – KAC 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Linz vodi z 1:0 v zmagah.