EBEL: Bolzano na domačem ledu zanesljivo do zmage proti Olimpiji

Bolzano, 05. 12. 2014 22.24 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 24. krogu razširjenega avstrijskega državnega prvenstva lige Ebel izgubili v gosteh pri Bolzanu s 6:2. Gola sta za Ljubljančane dosegla Zanoški in kapetan Mušič.

Ljubljančani proti Bolzanu v pretekli šestih medsebojnih obračunih niti enkrat niso prišli do točke, a so bili vedno dokaj blizu. Zaradi dobrih izidov v zadnjem času in zmage v gosteh na zadnji tekmi v Beljaku pa so bili prepričani, da bi lahko tokrat življenje zagrenili aktualnim prvakom. Tako kot pred desetimi dnevi, so Ljubljančani prvi zapretili, a je poizkus Žige Pešuta v peti minuti domači vratar Jaroslav Hübl ubranil kar s čelado. Potem je znova sledila nezbranost v ljubljanski obrambi, izkušeni domačini pa so zadeli v razmaku 95 sekund kar dvakrat, kar je že pomenilo lepo prednost. Ena od želja, da bi gostje povedli in na ta način ustrahovali domače, je tako padla v vodo.

V drugem delu so se Ljubljančani dvakrat približali le na gol zaostanka, a je bil odgovor domačih vedno bliskovit in hiter. Slovenskim prvakom je lahko žal po golu kapetana Aleša Mušiča ob dveh igralcih več na ledu, saj so imeli zmaji po prvem golu še 81 sekund igro z igralcem več, ki bi lahko prinesla izenačenje, a so se domači ubranili. Potem je kot na zadnjem srečanju zablestel Žiga Pance, ki je v 34. minuti odpeljal domače na varnejšo razliko.

Kako izkušeni so domači so pokazali v zadnji tretjini, ko gostom niso pustili do priložnosti, na koncu so z igralcem več potrdili zmago najprej s petim golom, v zadnji minuti pa so zmaji prejeli še gol z igral več na ledu in Italijani so prišli do najvišje zmage v medsebojnih tekmah. Ljubljančanom zdaj ne preostane drugega, kot da v nedeljo na še enem težkem gostovanju na Češkem skušajo prekiniti neugodno serijo s češkim predstavnikom.