Detroit napolnil mrežo Minnesote, Muršaku 11 minut

Detroit, 03. 03. 2012 08.00 |

Hokejisti NHL-moštva Detroit Red Wings so spet navdušili zveste privržence, ki jih spodbujajo s tribun Joe Louis Arene. Tokrat so s kar 6:0 odpravili Minnesoto. Jan Muršak je igral 11 minut.

Hokejisti NHL-moštva Detroit Red Wings so v letošnji sezoni spet dokazali, da sodijo v najožji krog favoritov za osvojitev Stanleyjevega pokala. Kljub temu da so se Minnesoti zoperstavili brez kapetana Nicklasa Lidstroma in da zaradi poškodbe na ledu ni bilo Pavla Dacjuka, se to na končnem rezultatu ni posebej poznalo. S poletno igro so namreč Valtteri Filppula (2 gola) in soigralci v prvih dveh tretjinah povsem nadigrali tekmeca.

Valtteri Filppula
Valtteri Filppula FOTO: Reuters

Za nameček je bil še nerešljiva uganka za Minnesoto vratar Jimmy Howard. Po prvem delu dvoboja so gostitelji vodili z 2:0, po 40 minutah čiste igre pa je bilo že 5:0, tako da pred zaključkom obračuna dvoma o zmagovalcu ni bilo več. V sklepnem delu tekme se je med strelce vpisal še Henrik Zetterberg in tako postavil končni izid dvoboja – Detroit – Minnesota 6:0. "Manjkala sta nam dva boljša hokejista lige. Kljub temu se uspešno kosamo z najboljšimi in nizamo zmage. To je priložnost za tiste, ki sicer igrajo manj. Imamo kar nekaj takšnih fantov in to je vsekakor zelo dobro. Širina je nujna, če želiš zmagovati,“ je po zmagi dejal strelec dveh golov Filppula.

Slovenski napadalec Jan Muršak je za zmagovalce odigral 11 minut.

Detroit Red Wings - Minnesota Wild 6:0
Washington Capitals - New Jersey Devils 0:5
Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 1:2
Tampa Bay Lightning - New York Rangers 4:3 (po podaljšku)
Edmonton Oilers - Dallas Stars 1:3
Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:2