Dacjuk razžalostil privržence Blackhawksov

Chicago, 09. 01. 2012 08.20 |

Hokejisti moštva NHL Detroit Red Wings so na gostovanju pri Chicagu po podaljšku premagali Blackhawkse. Junak obračuna je bil ruski napadalec Pavel Dacjuk.

Detroit Red Wings so se po zaslugi Pavla Dacjuka veselili zmage v Chicagu.
Detroit Red Wings so se po zaslugi Pavla Dacjuka veselili zmage v Chicagu. FOTO: Reuters

"Lepo smo odigrali, na meni pa je bilo le, da pošljem plošček za hrbet vratarja," je po zmagi nad Chicago Blackhawksi povedal junak Detroit Red Wingsov Pavel Dacjuk in dodal: "Vratar je legel, jaz pa sem se le prepričal, da sem resnično zadel." Pravi severnoameriški hokejski derbi so bolje začeli gostitelji, ki so z goloma Dava Bollanda in Patricka Sharpa po petih minutah igre vodili z 2:0, v nadaljevanju pa so se bolj izkazali gostje, ki so do konca prvega dela obračuna izid znižali (Valtteri Filppula), v tretji tretjini pa je Danny Cleary izid poravnal na 2:2.

Sledil je podaljšek, v katerem so bili bolj zbrani varovanci Mika Babcocka, ki so z golom Dacjuka prišli do zmage s 3:2. S tem so se igralci Detroita oddolžili Blackhawksom za zadnji poraz v United Centru.

Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings 2:3 (po podaljšku)
Anaheim Ducks – Columbus Blue Jackets 7:4
Ottawa Senators – Philadelphia Flyers 6:4