Crosby z izjemno vrnitvijo pokončal Islanderse

Pittsburgh, 22. 11. 2011 08.08 |

Hokejisti moštva NHL Pittsburgh Penguins so na krilih povratnika Sidneyja Crosbyja s 5:0 premagali New York Islanderse. Crosby je na prvi tekmi po vrnitvi na ledene ploskve dosegel dva gola in podajo.

Hokejisti moštva NHL Pittsburg Penguins so z nestrpnostjo pričakovali dvoboj, saj se je po dolgotrajni rehabilitaciji na ledeno ploskev vrnil prvi zvezdnik moštva Sidney Crosby. Po uvodni predstavi na domačem ledu je bilo jasno, da je bil ravno 24-letni Kanadčan tisto, kar so domačini potrebovali za lepše nadaljevanje sezone. Popolno vrnitev je uprizoril že v 6. minuti dvoboja, ko je zabil za 1:0, sledil pa je še gol Brooksa Orpika, tako da so si domačini pred nadaljevanjem priigrali dva gola naskoka.

Sidney Crosby
Sidney Crosby FOTO: Reuters

V drugem delu dvoboja so gostitelji tudi po zaslugi Crosbyja in dobri realizaciji Evgenija Malkina prednost povišali na 3:0, Steve Sullivan pa je že v 26. minuti popeljal Pingvine do prednosti s 4:0 in v veliki meri odločil zmagovalca. Potrditev novih prvenstvenih točk je prišla v zadnji tretjini tekme, ko je Crosby z drugim golom na tekmi zapečatil usodo gostov (5:0). "Ko se je tekma začela, sem se iz trenutka v trenutek počutil bolje. Po golu je bilo vse lažje. Ponudila se je priložnost in nisem je želel izpustiti," je po tekmi povedal povratnik na ledene ploskve, ki ga je v Consol Energy Centru pozdravilo 18.571 gledalcev. Tolikšna je namreč kapaciteta doma Pingvinov.

Pittsburg Penguins – New York Islanders 5:0
Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 2:4
Washington Capitals – Phoenix Coyotes 4:3
Columbus Blue Jackets – Calgary Flames 4:1
Montreal Canadiens – Boston Bruins 0:1
Florida Panthers – New Jersey Devils 4:3
Dallas Stars – Edmonton Oilers 4:1