Colorado v podaljšku strl St. Louis

Montreal, 07. 01. 2016 07.52 |

V hokejski ligi NHL je bilo na sporedu pet tekem. Ena najbolj napetih je bila v Denverju, kjer je Colorado šele po podaljšku s 4:3 ugnal St. Louis. Odločilni gol je 17 sekund pred koncem podaljška dosegel Gabriel Landskog.

Vancouver se je veselil zmage po podaljšku.
Vancouver se je veselil zmage po podaljšku. FOTO: Reuters

Pred tem je St. Louis na tekmi vodil že s 3:1 in vse do minute in pol pred koncem tudi s 3:2, ko je izenačil Nathan MacKinnon in gostiteljem zagotovil podaljšek, iz katerega so kasneje izvlekli obe prvenstveni točki. Montreal se je vse do konca tresel za tesno zmago nad New Jerseyjem. Mac Paciorelli ob igralcu več v prvi tretjini in Torrey Mitchell v drugi ob številčni prednosti tekmeca, sta poskrbela za vodstvo za 2:0, a je Adam Henrique že po 50 sekundah zadnjega dela znižal na 2:1 in dal nov zalet gostom, ki pa izida niso obrnili. Bo Horvat je bil junak zmage Vancouvra nad Carolino s 3:2. Horvat je v zadnji tretjini zadel kar dvakrat, nazadnje minuto in šest sekund pred koncem, ko je postavil končni izid. Dva gola je za zmago Chicaga nad Pittsburghom prispeval tudi Artemi Panarin, ki je gostitelje v vodstvo popeljal v 16. in 49. minuti, vmes je v 28. poravnal Jevgenij Malkin. Piko na i domači zmagi pa je minuto in šest sekund pred koncem postavil Teuvo Teravainen, ki je zadel, ko so gostje v lovu na izenačenje zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju.

Toronto je v Anaheimu slavil kar s 4:0, prva gola na tekmi pa je dosegel Pierre-Alexandre Parenteau, po enega sta dodala Nazem Kadri in Brad Boyes.

Chicago Blackhawks - Pittsburgh Penguins     3:1
Montreal Canadiens - New Jersey Devils       2:1
Anaheim Ducks - Toronto Maple Leafs          0:4
Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes      3:2
Colorado Avalance - St. Louis Blues          4:3 (podaljšek)