Chicagu derbi z Detroitom

Chicago, 13. 04. 2013 08.23 |

Hokejisti moštva NHL Chicago Blackhawks so s 3:2, po izvajanju kazenskih strelov, ugnali Detroit Red Wings. Junak dvoboja je bil vratar Corey Crawford, ki je zaustavil 27 poizkusov tekmeca, tudi štiri od petih kazenskih strelov.

Derbi večera v hokejski ligi NHL je bil rezerviran za moštvi Chicago Blackhawks in Detroit Red Wings. In to je bil derbi v pravem pomenu besede. Dve izenačeni moštvi sta igrali zelo trdo, vseskozi na robu izključitev, na prvi gol pa je bilo treba počakati do drugega dela dvoboja. Z golom Viktorja Stalberga so povedli domačini, nato pa sta do izteka druge tretjine padla še dva gola, oba ploščka pa sta končala v mreži Coreyja Crawforda. Red Wingsi so imeli tako pred sklepnim delom dvoboja gol prednosti, a tekmec se ni predal.

Corey Crawford
Corey Crawford FOTO: Reuters

Z golom kapetana Jonathana Toewsa tri minute pred koncem dvoboja so izsilili podaljšek, ki mu je sledilo izvajanje kazenskih strelov, bolj zbrani pa so bili gostitelji, ki so svoje navijače za izjemno podporo nagradili z zmago (3:2). "Menim, da je to še eden izmed tistih obračunov, na katerem za nič na svetu ne dovoliš, da bi zmagali gostje. Trudili se bomo igrati v takšnem slogu naprej. Še naprej gradimo prepoznavno igro, smo zelo motivirani in iz večera v večer igramo bolje. Želimo še naprej garati, dvigniti samozavest na primerno raven in potem bo vse skupaj veliko lažje. Ko si zagotoviš igranje v končnici, je to velika stvar," je po zmagi dejal kapetan domačinov Toews.

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 3:2 (k. streli)
Calgary Flames - Phoenix Coyotes 3:2 (podaljšek)
Nashville Predators - Dallas Stars 2:5
New Jersey Devils - Ottawa Senators 0:2
Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues 4:1