Chicago, 08. 05. 2015 07.47 |

Hokejisti Chicaga so se uvrstili v finale zahodne konference lige NHL, potem ko so tudi na četrti tekmi premagali Minnesoto. V St. Paulu so zmagali s 4:3. V vzhodni konferenci se je Montreal rešil konca sezone, potem ko je na četrti tekmi v gosteh premagal Tampa Bay s 6:2 in znižal zaostanek v zmagah na 1:3.

V Minnesoti so gostitelji povedli z 2:0 prek Brenta Seabrooka in Andrewa Shawa, Erik Haula pa je še v prvi tretjini znižal na 1:2. V tretji tretjini sta najprej Patrick Kane in Marian Hossa Chicago popeljala na 4:1, Jason Pominville in Nino Niederreiter pa sta le ublažila poraz.

"Ne razmišljamo o tem, da bi bili nekaj posebnega. Če smo prejšnjo tekmo igrali dobro, si želimo naslednjo še bolje. Če smo igrali slabo, to pozabimo in se ne smilimo sami sebi. Poskušamo se vrniti v prave tirnice in poskrbeti, da se slaba igra ne ponovi," je ameriškim medijem povedal Kane, ki je ob zadetku prispeval še podajo.

"Fantje hočejo biti uspešni, iščejo pot do zmage in si želijo postati prvaki," pa je dodal trener Joel Quenneville. Eden tistih, ki so imeli veliko zaslug, pri napredovanju Chicaga, je bil tudi vratar Corey Crawford, ki je na tekmi zbral 34 obramb, v seriji pa je obranil 124 od 131 strelov oziroma 94,7 odstotka vseh poskusov Minnesote. Chicago zdaj čaka boljšega iz dvoboja med Anaheimom in Calgaryjem. Trenutno vodi prvi z 2:1 v zmagah.

Chicago se je uvrstil v konferenčni finale.
Chicago se je uvrstil v konferenčni finale. FOTO: Reuters

Na drugi strani je bilo v vrstah Minnesote nekaj razočaranja. "Občutek je tak, kot da smo zapravili to sezono. Imeli smo priložnost, igrali smo dober hokej v rednem delu in to potrdili v prvem krogu končnice. Toda vse skupaj ni bilo dovolj v drugem krogu," je potarnal Pominville.

V drugem dvoboju pa se je kanadska ekipa, ki je sredi druge tretjine vodila že s 5:0, izognila izpadu, potem ko je Max Pacioretty prispeval gol in dve podaji, P.K. Subban pa dve podaji.