Češki orli nadigrali železarje

Znojmo, 04. 11. 2011 21.15 |

Hokejisti Acronija Jesenic so v 19. krogu razširjene avstrijske lige EBEL izgubili na gostovanju pri češki ekipi Orli Znojmo. Rezultat tekme je bil 6:2 v korist domačinov.

Jeseničani so na zadnjih tekmah pokazali dobro formo in med drugim v gosteh odščipnili točko vodilnemu Linzu. Tokrat jih je čakalo prvo gostovanje pri češkem novincu v ligi, na pot pa so odšli oslabljeni, brez bolnega Patrika Bergströma in poškodovanih Johana Björka, Jureta Dolinška in Marcusa Olssona.

Acroni Jesenice - VSV Beljak - 11
Acroni Jesenice - VSV Beljak - 11 FOTO: Damjan Žibert

Kljub optimizmu pred tekmo začetek ni bil najboljši. V drugi minuti je jeseniški obrambi ušel Adam Havlik in premagal Michala Fikrta. Gostje so nadaljevali nezbrano in z napakami v obrambi, toda domači tega še niso izkoristili. Železarji so bili tokrat precej manj aktivni kot pred nekaj dnevi v Linzu, tudi ob igri z igralcem več jim igra ni stekla. Zato pa so še enkrat v uvodni tretjini plošček prek golove črte spravili gostitelji, ki so na prvi odmor odšli z naskokom +2, a z dvema igralcema manj.

Prednost dveh igralcev Acronija Jesenic na začetku druge tretjine je trajala 22 sekund, toda nevarnega strela ni bilo. Po dobri minuti so orli zadeli še enkrat, uspešen je bil Peter Pucher, ki je poslal plošček pod prečko gola Gašperja Krošlja; slednji je na začetku druge tretjine zamenjal Fikrta. Ko je domača ekipa sredi tekme povišala na 4:0, je kazalo na polom gostov, toda vendarle se jim je odprlo v napadu. Zadetka Anttija Puse in Karla Henrika Petreja v drugi polovici druge tretjine sta dajala še nekaj upanja na preobrat.

Vendar so gostitelji v zadnjem delu hitro zadeli še petič, domači navijači pa so se zmage dokončno razveselili v 52. minuti, ko je za zadnji gol poskrbel Martin Škadra. Po šestih tekmah brez poraza v rednem delu so tako tokrat Jeseničani ostali brez točke, pred reprezentančnim premorom pa jih v nedeljo čaka še tekma na domačem ledu z Dunajčani.

Orli Znojmo - Acroni Jesenice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Havlik 2., 42., Jarušek 16., 30., Pucher 22., Škadra 52.; Pusa 32., Petre 36.