Zmaga Češke, razočaranje za Slovake

Praga, 10. 05. 2015 22.48 |

Nedelja je bila na svetovnem prvenstvu v hokeju na Češkem dan, ko se je dokončno poslovila Slovenija. Na drugih tekmah so Čehi premagali Nemčijo, v derbiju v Ostravi pa so Rusi po podaljšku premagali Slovaško s 3:2.

Medtem ko so se Slovenci reševali in se niso rešili v Ostravi, so Čehi igrali proti Nemčiji. Čeprav niso blesteli, so dobili pomembne tri točke. Nemci so dvakrat vodili, toda Čehi so jih ujeli sredi tekme in povedli z golom Jakuba Voračka, zmagovalca pa je dokončno odločil veteran Jaromir Jagr pet minut pred koncem.

Ilja Kovalčuk
Ilja Kovalčuk FOTO: Reuters

V Ostravi so se v večerni tekmi pomerili svetovni prvaki Rusi in Slovaki. Ti so morali po dveh porazih spet priti na zmagovalni tir in so nujno potrebovali točke, Rusi pa so v prejšnjem krogu odpihnili Belorusijo. Tokrat je šlo bolj tesno, v izredno dinamični in trdi tekmi pa so na koncu Rusi slavili po podaljšku. Povedli so Slovaki, ki pa so na koncu lovili rusko prednost in jo ujeli z golom Mariana Gaborika; toda dodatni del tekme je utišal 8000 slovaških navijačev, saj je Artemi Panarin matiral Juliusa Hudečka in Slovaška zdaj praktično nima več možnosti za četrtfinale.

V Pragi pa je Kanada še šestič potrdila premoč. Proti Švici je dosegla šesto zmago na prvenstvu, na koncu je bilo 7:2, glavnino dela so Kanadčani opravili v drugi tretjini, ko so zadeli trikrat.