Dvoboj zmagovalcev hokejske lige NHL in igralcev Detroita je bil nekaj posebnega za vse prisotne v United Centru, saj Chicago pred domačimi gledalci rdečih kril ni premagal vse od 9. decembra 2009. Ravno zaradi tega se je na tribunah zbralo skoraj 22 tisoč gledalcev, ki so videli veličastno predstavo svojih ljubljencev. Varovanci Joela Quennevillea so od uvodnega trenutka dvoboja igrali tako, kot najbolje znajo. Ofenziva od samega začetka se jim je obrestovala, saj so po 64 sekundah dvoboja vodili z 1:0 (Patrick Sharp), v peti minuti pa je Bryan Bickell povišal že na 2:0. Gostje so opozorili nase nekaj sekund pozneje, ko je Patrick Eaves znižal na 2:1, to pa je bil tudi edini strel Detroita, ki je končal za hrbtom vratarja domačinov Coreyja Crawforda.

Nadaljevanje je bilo zelo izenačeno, a več zbranosti pri zaključnih strelih so imeli Quennevillejevi izbranci. Desnokrilni igralec Tomas Kopecky je sredi druge tretjine povišal prednost Chicaga na 3:1, minuto pred koncem dvoboja pa je zadel za končnih 4:1. "To je bila naša najboljša tekma v zadnjih nekaj prvenstvenih dvobojih. Hitro smo povedli, veliko fantov je igralo izjemno in mislim, da smo odigrali najboljšo 3. tretjino v zadnjih nekaj mesecih. Nasprotnik praktično ni imel premoči niti za trenutek. Utišali smo jih,“ je po dvoboju razlagal eden izmed junakov domače zmage Crawford, ki je zaustavil 29 od 30 strelov nasprotnika.
Izidi:
Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings 4:1
Florida Panthers – Buffalo Sabres 6:2
New Jersey Devils – Nashville Predators 1:3
Colorado Avalanche – Ottawa Senators 6:5 (podaljšek)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.