Phoenix, 14. 02. 2015 10.35 |

Hokejisti NHL moštva Arizona Coyotes so morali pred domačimi gledalci priznati premoč San Jose Sharksom. Nerešljiva uganka za domačine je bil razpoloženi Joe Pavelski.

Joe Pavelski FOTO: Reuters

Moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Arizona Coyotes je sinoči edino vknjižilo poraz pred domačimi gledalci, z 2:4 je izgubilo proti San Jose Sharks. Gostiteljem je sive lase povzročil predvsem Joe Pavelski, ki je s hat-trickom prerešetal mrežo domačega vratarja Mika Smitha. Domači so prvo tretjino dobili z 2:0, a se je nato razigral Pavelski, ki je že v drugi tretjini izenačil na 2:2. Tokrat je vknjižil že četrti hat-trick v karieri, San Joseju pa je pripomogel končati negativni niz treh zaporednih porazov.

"Morda smo bili še preveč vzhičeni, skušali narediti preveč, pretiravali v vseh možnih pogledih, zato sem se osredotočil na svojo igro in hitro pospravil tri ploščke v mrežo nasprotnika. Zgodnji zadetek v drugi tretjini mi je dal krila," je po tekmi dejal Pavelski. Arizona ostaja pri dnu pacifiške skupine, San Jose je v tej skupini pri vrhu.

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 2:4
Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 4:3 (podaljšek)
Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 3:1
Vancouver Canucks - Boston Bruins 5:2
Dallas Stars - Florida Panthers 2:0