Anže Kopitar poškodovan: kako dolgo bo odsoten, še ni znano

Los Angeles, 04. 11. 2015 07.41 |

Moštvo hokejske lige NHL Los Angeles Kings je gostovalo pri St. Louis Blues iz zmagalo s 3:0. Zadetke za kralje so prispevali Jeff Carter, Tanner Pearson in Trevor Lewis. Slovenec v dresu kraljev Anže Kopitar se je ob koncu prve tretjine poškodoval in nato ni več stopil na led.

Tekmo v Scottrade Centru si je ogledalo 17.500 gledalcev, Anže Kopitar pa je že v prvi tretjini najprej utrpel udarec s komolcem v obraz, nato pa je vodstvo tekmovanja ob začetku druge tretjine najavilo, da se je poškodoval v zgornjem delu telesa in da na tekmi ne bo več igral. Kako dolgo bo Kopitar odsoten z ledenih ploskev, zaenkrat še ni znano. Prvi poraz po sedmih zmagah je v ekipo Kraljev takoj prinesel manjši alarm, kralji pa so se tako hitro zbrali in prišli do nove zmage. V prvi tretjini zadetkov sicer ni bilo, Kopitar pa je ob koncu 12. minute pred vrati domačih z obrazom naletel na dvignjeni komolec nasprotnega igralca in v bolečinah ter z okrvavljenimi usti odšel na klop.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Na začetku druge tretjine na klopi kraljev ni bilo več Kopitarja, gostitelji pa so začeli bolje, a kralji niso popuščali. Ob igralcu več je prvi zadel Jeff Carter. Tudi zadnja tretjina je minila v dobrem razpoloženju obeh čuvajev mreže, ki sta blestela z obrambami. Boljšo igro gostov v tem delu sta s še dvema zadetkoma potrdila Tanner Pearson in Trevor Lewis, dobro formo pa je brez prejetega zadetka potrdil tudi vratar kraljev Jhonas Enroth. Kralji bodo spet aktivni že v noči na četrtek, ko bodo znova na delu v domačem Staples Centru, kjer bodo palice prekrižali s Columbusom.

San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets  2:5
New York Islanders - New Jersey Devils   2:1
Montreal Canadiens - Ottawa Senators     1:2 (podaljšek)
St. Louis Blues - Los Angeles Kings      0:3
(Anže Kopitar se je poškodoval ob koncu prve tretjine)
Edmonton Oilers - Philadelphia Flyers    4:2
Boston Bruins - Dallas Stars             3:5
New York Rangers - Washington Capitals   5:2
Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning  2:1