Philadelphia, 18. 11. 2015 07.57 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v gosteh s 3:2 po kazenskih strelih premagali ekipo Philadelphia Flyers. Mož odločitve je bil slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je najboljše prihranil povsem za konec ter edini zadel po izteku rednega dela obračuna v Wells Fargo Centru.

Gostje so si prvi priigrali vodstvo, potem ko je v četrti minuti, ob moštveni premoči na ledu, zadel Shayne Gostisbehere. V 16. minuti so kralji izenačili z golom Jamieja McBaina, prav tako ob power playu. V drugi tretjini sta se izkazala vratarja in zaklenila svoja vrata. Tretja tretjina pa se je začela tako kot prva, Cloude Giroux je v 52. minuti domačim zagotovil vodstvo z 2:1, a je 56 sekund pred koncem Milan Lucic (Lučić) zadel za podaljšek 2:2. Ob Anžetu Kopitarju, ki je v rednem delu ostal brez točke, se je izkazal tudi vratar kraljev Jonathan Quick, ki je ubranil tri kazenske strele na gol, za domače so bili neuspešni Sam Gagner, Giroux in Jakub Voraček, ki je streljal zadnji in skušal izničiti Kopitarjev zadetek, a neuspešno. Pred tem je vratar letalcev ubranil poskus Jeffa Carterja. Quick je v rednem delu in podaljšku zbral 36 obramb, domači vratar Steve Mason pa 38. "Ta zmaga v gosteh je res zelo pomembna, z njo smo se vrnili na prave tirnice. Ni bila najlepša,ampak na koncu štejeta le ti dve točki, ki smo ju osvojili ob koncu dneva," je bil v izjavi za ameriške medije zadovoljen 28-letni Hrušičan. Hokejisti iz mesta angelov so osvojili tretjo zmago zaporedoma ter z izkupičkom 24 točk še utrdili vodstvo na vrhu pacifiške skupine, z 12. zmago na 18 tekmah. Vodilna ekipa zahodne konference Dallas Stars ima šest točk več od kraljev.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Kralji so z zmago odprli niz petih tekem v gosteh. Naslednja tekma kralje čaka v noči na soboto, ko bodo četrto zaporedno zmago in šesto v gosteh lovili pri Detroit Red Wings.

Boston Bruins - San Jose Sharks              4:5
Buffalo Sabres - Dallas Stars                1:3
Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings      2:3 po podaljšku
Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues      3:1
Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild         4:3
Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche     5:1
Nashville Predators - Anaheim Ducks          3:2
Calgary Flames - New Jersey Devils            3:2