Anaheim, 01. 03. 2014 08.00 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so v noči na soboto z 1:0 ugnali St. Louis Blues. Dvoboj je z golom v četrti minuti odločil Andrew Cogliano.

Jonas Hiller
Jonas Hiller FOTO: Reuters

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so bili zadnji, ki so nadaljevali s sezono po končanih olimpijskih igrah v Sočiju. To se je v dobršni meri poznalo na njihovi igri, predvsem, ko gre za učinkovitost v napadu. Čeprav so začeli zelo dobro, že v četrti minuti povedli proti St. Louis Blues, je bila neučinkovitost ena izmed hib moštva. Obramba je delovala neprebojno, čuvaj mreže Jonas Hiller je zaustavil vseh 18 poizkusov tekmeca.

"Oboji smo dokazali, da nam moči in energije ne primanjkuje, zato smo lahko skozi celoten dvoboj narekovali visok ritem. To je razveseljiv podatek pred nadaljevanjem sezone in končnico, kjer ne bo prostora za napake,“ je po dvoboju dejal švicarski čuvaj mreže, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno in se okitil še z 21. shutoutom v karieri.

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 1:0
Buffalo Sabres - San Jose Sharks 4:2
Colorado Avalanche - Phoenix Coyotes 4:2
Vancouver Canucks - Minnesota Wild 1:2 (k. streli)