Tesna zmaga Jeseničanov

Jesenice, 19. 09. 2008 19.22 |

Slovenski prvaki so v uvodni tekmi nove hokejske sezone Lige EBEL pred domačimi gledalci s 4:3 premagali sosede iz Beljaka.

acroni jesenice - vsv
acroni jesenice - vsv FOTO:

Jeseničani, željni uvodnega uspeha, so začeli silovito in prvi gol hzabili že po minuti in osemnajstih sekundah, ko je za navdušenje na tribunah poskrbel povratnik Pare. Gostje pa so imeli pripravljen odgovor ob prvi številčni prednosti, ko je z modre črte za izenačenje zadel Sandrock, izenačenje pa ni trajalo prav dolgo, kajti Razingar je imenitno izkoristil podajo Pretnarja in poskrbel za novo veselje.

Hokejisti Acronija so po drugem zadetku ritem le še stopnjevali, tako da so po desetih minutah vodili že z imenitnih 4:1, kar je bil tudi rezultat prvega dela. Zato pa se je nekoliko slabše za domače začela druga tretjina, kajti po vsega minuti in 48 sekundah, so se gostje približali na le gol zaostanka, razbita šipa na ogradi, ki je tekmo prekinila za deset minut, pa je domačim po dveh hitro prejetih zadetkih prišla še kako prav. Po prisilnem odmoru sta bila tekmeca izenačena, nekajkrat sta se izkazala oba vratarja, Gaber Glavič pri železarjih in Gert Prohaska pri 'orlih', najlepšo priložnost pa je zamudil Peintner, ki se je po prestani kazni sam znašel pred jeseniškim čuvajem mreže, a je bil slednji uspešnejši.

Gostitelji so imeli še izjemno priložnost za povišanje rezultata, kajti med 36. in 38. minuto sta kar dva gostujoča igralca istočasno dobila kazen, a se mreža Beljačanov ni zatresla. Minimalna prednost pred zadnjimi dvajsetimi minutami domačim še ni zagotavljala mirnosti, zato so igrali zelo zbrano in odgovorno v obrambi, na ta način pa so si zagotovili prvi dve točki, kateri so si zelo želeli.

Strelci: 1:0- Paré (Kovačevič, 2), 1:1- Sandrock (Mapletoft, 5), 2:1- Razingar (Pretnar, Rebolj, 6), 3:1 - Jakopič (Manfreda, 10), 4:1- Strömberg (Robar, 10), 4:2- Kaspitz (Petrik, 21), 4:3- Th. Raffl (Oraze)