Železarji poraženi v Podmežakli

Jesenice, 29. 12. 2009 19.10 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 37. kroga lige EBEL doma izgubili s celovško ekipo KAC z 1:3.

Acroni Jesenice-2
Acroni Jesenice-2 FOTO: Damjan Žibert

Po treh dobrih predstavah in dveh zmagah proti vodilnima ekipama v ligi (Dunaj, Gradec) se je v Podmežaklo spet naselil optimizem, z igralci pa ga je tokrat delilo tudi za letošnjo sezono neobičajno veliko navijačev. Ti so se pred začetkom tekme z minuto molka poklonili spominu na v teh dneh preminula Nika Čebulja, člana jeseniškega moštva, ki je leta 1957 osvojilo prvi naslov državnih prvakov, in Bertija Bruna, dolgoletnega hokejskega delavca.

Tekma pa se je začela v nasprotju z željami domačih pristašev. Gostje iz Celovca so namreč že po treh minutah in 15 sekundah izkoristili začetno zmedo gostiteljev, po dveh odbitih ploščkih sta bila uspešna Manuel Geier in Kirk Furey. Nekaj svetlobe po mračnem začetku se je pokazalo med četrto in šesto minuto, ko so imeli domači na ledu skoraj dve minuti dva igralca več, toda bili so brez pravih idej za znižanje ali morebitno izenačenje. V nasprotju z gostitelji so se v 12. minuti ob igralcu več znašli aktualni prvaki iz Celovca, ki so domačim zadali še tretji udarec pred nadaljevanjem karavanškega obračuna.

Druga tretjina je bila tudi z jeseniške strani precej bolj živahna, toda igra ni spominjala na nedeljsko prvo tretjino proti Gradcu, ko so Železarji kar leteli po ledu. Igra je bila dokaj nervozna, nekaj lepih priložnosti pa je gostujoči vratar Rene Swette uspešno zaustavil. Pred domačimi vrati in Dovom Grumet-Morrisom so bili nevarni tudi gostje, toda tokrat je bila obramba Acroni Jesenic precej bolj čvrsta.

Za optimističen začetek zadnjega dela je poskrbel Andrej Makrov z zadetkom za 1:3, toda do popolnega preobrata ni prišlo. Domačim niso pomagale niti številne izključitve gostov, ki so imeli v zadnjih desetih minutah trikrat igralca manj na ledu, ne igra brez vratarja ob koncu, tako da so se od starega leta poslovili v slogu večjega dela sezone, s porazom.

Naslednji jeseniški obračun bo že 1. januarja, ko se bodo v Ljubljani pomerili z večnimi slovenskimi tekmeci iz prestolnice.

Acroni Jesenice - KAC Celovec 1:3

Strelci: 0:1 M. Geier (Schuller, Kirisits, 2.), 0:2 Furey (Schantz, Jakobitsch, 4.), 0:3 Schellander (Furey, Reichel, 12.), 1:3 Makrov (Elik, Robar, 44.).