Los Angeles, 04. 01. 2015 07.47 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na nedeljo morali priznati premoč Nashville Predatorsom, ki so se zmage s 7:6 veselili po podaljšku. Odločilni gol na dvoboju je zabil Švicar Roman Josi.

Gledalci v Staples Centru na dvoboju Los Angeles Kings – Nashville Predators najverjetneje niso pričakovali takšnega darila, kot so jim ga privoščili hokejisti na ledeni ploskvi. Kar 13 golov in podaljšek, je več, kot je kdorkoli pred dvobojem pričakoval. A že začetek je bil silovit, predvsem pa po željah gostov. Ti so vratarja Martina Jonesa premagali kar trikrat, po štirih minutah druge tretjine pa vodili s kar 5:1.

Drew Doughty
Drew Doughty FOTO: Reuters

A gostitelji se niso predajali, prebudil se je Anže Kopitar (tri podaje) in skupaj s soigralci začel loviti tekmeca. Alec Martinez in Dwight King sta uspela izid znižati na 5:3, a je Olli Jokinen hitro Nashvillu zagotovil tri gole prednosti. Sledil je izjemen zaključek rednega dela, kralji so v dobrih dve minutah zabili tri gole (King, Marian Gaborik, Jeff Carter) in redni del se je končal s 6:6.

O zmagovalcu je tako odločal podaljšek, ki ga je po vsega 18 sekundah odločil Švicar Roman Josi. "Nedvomno nismo pričakovali takšnega zaključka. Ko nekaj minut pred koncem rednega dela vodiš s 6:3, pričakuješ miren zaključek in zmago. Kljub vsemu se je na koncu dobro razpletlo za nas," je po dvoboju priznal Josi.

Los Angeles Kings - Nashville Predators 6:7 (podaljšek)
Boston Bruins - Ottawa Senators 2:3 (podaljšek)
New York Rangers - Buffalo Sabres 6:1
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 1:4
Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 6:3
Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 4:1
Winnipeg Jets - Toronto Maple Leafs 5:1
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 5:2