Golf

Velenjčanom ekipni državni naslov

Ptuj, 22. 07. 2013 20.42 |

Golfisti Golf kluba Velenje so zmagovalci ekipnega državnega prvenstva na Ptuju. Po treh tekmovalnih dneh je bil njihov izkupiček 448 udarcev.

Najboljše slovenske golfske ekipe so minuli konec tedna zasedle igrišče na Ptuju, kjer se je tri dni odvijalo ekipno državno prvenstvo. Čeprav so mnogi pričakovali, da bi lahko GK Bled, okrepljen s Timom Gornikom, že prvi dan prišel do odločilne prednosti, se je pozneje izkazalo, da so najbolje na turnir pripravljeni igralci Golf kluba Velenje. Gašper Brodnik, Andrej Kovač in mladi Jure Vasle so namreč konstantno dobro odigrali vse tri tekmovalne dneve in se po treh vročih rundah veselili naslova državnega prvaka.

Murgljeva četa je osvojila ekipni naslov.
Murgljeva četa je osvojila ekipni naslov. FOTO: Mirko Kunšič

V ozadju pa so Blejci in igralci GK Arboretuma bili bitko za drugo mesto. Navkljub fenomenalnemu Gorniku pa Gorenjci niso uspeli streti odpora ekipe iz Volčjega potoka (Luka Braz, Primož Petrič, Domen Primec), ki se je ob koncu veselila 2. mesta. Individualni zmagi sta pripadli Emi Grilc (GK Bled), ki je že odpotovala na evropsko prvenstvo za igralke, stare do 16 let, medtem ko je bil posamično v moški konkurenci najuspešnejši Gornik.

Ob tem dodajmo, da so bili Velenjčani še posebej pod 'pritiskom' zadnji dan turnirja, ko jih je od prve do 18. luknje ob igrišču spodbujal njihov trener, sicer član PGA Slovenija Damjan Murgelj.