Golf

V Antalijo na svetovni turnir iz Slovenije potujeta Dugič in Kokelj

Ljubljana, 08. 09. 2015 14.46 |

Najnovejši v seriji turnirjev Turkish Airlines World Golf Cup 2015, ki je ena največjih serij amaterskih turnirjev v golfu, se je odvil na Golf igrišču Diners pri Ljubljani. Gre za enega od 70 turnirjev, na katerih izbirajo tekmovalca za finalno tekmovanje.

Arnel Dugič in Janez Kokelj sta končala na prvem mestu v svojih kategorijah z rezultatom 42 in 43 neto točk in tako napredovala v veliki finale, ki bo v Antaliji letošnjega oktobra. Eva Golc je med damami žogico udarila najbližje zastavici, pri gospodih je to uspelo Arneju Misleju.

Turkish Golf - 1
Turkish Golf - 1 FOTO: Turkish Golf

"Radi bi čestitali vsem igralcem, ki so se udeležili Turkish Airlines World Golf Cup kvalifikacijskega turnirja," je povedal Nesih GÜMÜŞ, generalni direktor Turkish Airlines Slovenija. "Bil je čudovit dan, posebne čestitke pa Arnelu in Janezu za njuni zmagi. Veselimo se, da ju bomo lahko gostili v Antaliji oktobra."

Prvi kvalifikacijski turnir je potekal v Južnoafriški Republiki v marcu, turnirji pa so se od takrat odvili praktično po vsem svetu, med drugim v Katarju, Indiji, Kuvajtu, Pakistanu, Združenih Arabskih emiratih, ZDA, Južni Koreji, Nemčiji, Hong Kongu, na Kitajskem…

Turkish Golf - 3
Turkish Golf - 3 FOTO: Turkish Golf

Zmagovalci velikega finala, ki bo potekal oktobra bodo imeli priložnost zaigrati v sredinem pro-am, ki bo potekal v sklopu turnirja Evropske turneje, Turkish Airlines Open, medtem ko bodo vsi ostali lahko uživali turško gostoljublje s sedem dnevnim bivanje v all-inclusive resortu.

Turkish Golf - 4
Turkish Golf - 4 FOTO: Turkish Golf

Turkish Airlines, ki je bil pred kratkim petič zapored izbran za najboljšega letalskega prevoznika v Evropi, je s serijo turnirjev začel v letu 2013, ko je bilo odigranih 12 kvalifikacijskih turnirjev. Prvi zmagovalec je bil kitajec Han Liang. Njegova nağrada je bila igranje v pro-am turnirju skupaj s 14 kratnim zmagovalcem turnirjev major, Tigerjem Woodsem.

Po začetnem uspehu je serija turnirjev lani že vključevala 50 turnirjev, s skupnim zmagovalcem v Antaliji, slovencem Mitjo Reinhartom. Letos serija že obsega 70 turnirjev.