Odbojkarji z zmago proti Grčiji prvi v skupini B

Maribor, 08. 08. 2015 23.38 |

Slovenska odbojkarska reprezentanca si je v evropski ligi po zmagi proti Grčiji s 3:1 že zagotovila prvo mesto v skupini B evropske lige. Izbranci Andree Gianija bodo v nedeljo ob 19. uri v mariborski dvorani Tabor igrali z Grki še svojo zadnjo tekmo rednega dela tekmovanja.

Andrea Giani
Andrea Giani FOTO: OZS

Čeprav so si slovenski odbojkarji pred današnjo tekmo evropske lige že zagotovili nastop na sklepnem turnirju 13. in 14. avgusta v poljskem mestu Walbrzych, so proti Grkom zaigrali s polno močjo. Ne le z željo, da nadaljujejo zmagoviti niz v tem tekmovanju, tudi zato, da se grškim odbojkarjem oddolžijo za lanski nesrečni izpad v polfinalu evropske lige. Tedaj so v prvi tekmi Slovenci v Solunu Grke ugnali 3:2, nato pa v Mariboru izgubili z 1:3. Tudi tokrat so se grški odbojkarji pokazali kot čvrsti tekmeci, toda zmagovalca je odločila kakovostna razlika. Andrea Giani, selektor Slovenije: "Tekma je bila zahtevna. V prvem in drugem nizu smo igrali domala brez napake, v tretjem je prišlo do preobrata. S takimi tekmami rastemo. Tudi po menjavah nisem posegal, le sredinskega blokerja sem zamenjal za kratek čas, hotel sem dati priložnost začetni šesterki, da dokonča delo. Da se fantje tudi učijo. Jutri je še ena zahtevna tekma in upam, da bomo spet uspešni. Grki so pod pritiskom, saj še imajo možnosti uvrstitve na zaključni turni," je po novi slovenski zmagi povedal selektor Andrea Giani.