Golf

Izjemen uspeh slovenskega mladeniča

Ljubljana, 01. 06. 2013 22.05 |

Mladi slovenski golfist Kristjan Burkelca je zablestel na US kids evropskem prvenstvu na Škotskem, kjer se je uvrstil med pet najboljših igralcev v svoji starostni skupini, turnir pa sklenil z eaglom in navdušil nekaj 100 obiskovalcev na 18. luknji.

Mladi slovenski golfist Kristjan Burkelca je potrdil izjemni talent in se na US kids evropskem prvenstvu na Škotskem uvrstil med pet najboljših igralcev, izbran pa je bil med 20 najboljših igralcev na tekmovanju (med 500 udeleženci). Za nagrado je bil izbran tudi med člane mednarodne zasedbe za Van Hornov pokal in se z omenjeno ekipo veselil tudi skupne zmage. Burkelca pa je navzoče najbolj navdušil na 18. luknji. Pred nekaj 100 golfskimi navdušenci je zablestel z eaglom.

Kristjan Burkelca
Kristjan Burkelca FOTO:

Mladenič o katerem bomo v prihodnjih letih najverjetneje še ogromno slišali se v Slovenijo vrača z dvema pokaloma in nepozabno izkušnjo, ki predstavlja le še dodatno spodbudo za trdo delo v prihodnje. Odlično se je odrezal tudi Žan Luka Štirn, ki je v kategoriji udeležencev starih med 15 in 18 let prvi dan igral nekoliko slabše (+10), nato pa dva dni zapored par igrišča in tekmovanje končal na 4. mestu v svoji starostni skupini.

Pri dekletih se je z drugim mestom v svoji starostni kategoriji najbolje odrezala Pia Babnik.