1. Terezija Broz
  2. Napad na WTC
  3. Znanstvenica ob truplu nezemljana
  4. Jodie Marsh
  5. Podarite mu svoj vonj

Zeltweg dobil zeleno luč za obnovo

Gradec, 25.09.2008, 12:03 | D.M.

Lokalne oblast so izdale vsa potrebna dovoljenja za začetek obnovitvenih del na dirkališču, kjer je bila zadnja dirka formule 1 za VN Avstrije leta 2003.

Dirkališče v Zeltwegu

Zadnja dirka F1 v Zeltwegu je bila leta 2003. (Foto: Reuters)

Lastnik dirkališča v Zeltwegu in blagovne znamke Red Bull Dietrich Mateschitz ima namen v obnovitev dirkališča A1-Ring vložiti 70 milijonov evrov, še devet milijonov pa bo dodala vlada zvezne dežele Štajerske. Vsi načrti obnove steze in spremljajočih objektov so dobili zeleno luč, potem ko so obnovo dolgo časa zavirali protesti okoljevarstvenikov. Nova steza naj bi poleg večine obstoječe, kjer so dirkači formule 1 vozili med letoma 1997 in 2003, vključevala tudi del starega Osterreichringa z ravnico Flatschach, kjer so boji dirkačev potekali v letih od 1970 do 1987.

Dirkališče v Zeltwegu

V obnovo A1-Ringa bodo vložili 79 milijonov evrov. (Foto: Reuters)

Čeprav je bila že za drugo leto načrtovana dirka serije DTM, bo zaradi zamude pri pridobivanju vseh dovoljenj, otvoritev šele spomladi 2010. Ali bo formula 1 znova gostovala pri naših severnih sosedih, pa za zdaj še ni znano.

Pošlji komentar

Glasuj

Pošlji sporočilo

E-pošta pošiljatelja:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Zadnji komentarji


  • actros
    28.09.2008, 14:07
    in nikoli več mi ne bo treba na grobnik,hahahaha, komaj čakam
  • icco
    27.09.2008, 00:31
    ce bo to res...ga nujno obiscemo.samo neverjamem da bo za f1.,za kake druge dirke...
  • mcdex
    26.09.2008, 18:11
    Jaz pa predvsem upam, da se bo ob dnevih rezerviranih za treninge motoristov, dalo it vozit za človeško vsoto :) Je čas, da dobimo še eno dirkališče \"normalne\" oddaljenosti
  • flyboy1701
    26.09.2008, 10:46
    Upam da ga bodo res obnovili na stanje kakršno je blo prej.
  • frančišek
    25.09.2008, 17:57
    Sigurno bo. Dietrich Mateschitz je lastnik dirkališča, dveh moštev v F1, ...... . Pa ne bo zlobiral dirke oz. gostovanja F1 na tem dirkališču.
  • leseni
    25.09.2008, 14:35
    to dirkališče mi je bilo vedno všeč lepo da prihaja nazaj...