Ženeva, 15. 06. 2008 20.42 |

Turška nogometna reprezentanca se je po silnem preobratu na Stade de Geneve veselila uvrstitve v četrtfinale evropskega prvenstva.

Jaroslav Plašil je Čehe popeljal v vodstvo z 2:0.
Jaroslav Plašil je Čehe popeljal v vodstvo z 2:0. FOTO: Reuters

V prvem delu nobena izmed ekip ni pretirano napadala, branilci pa so praviloma ostajali na svojih polovicah. Kljub 'obrambno' nastrojenim nasprotnikom pa so imeli Čehi več od igre. Najbolj aktiven je bil član Kobenhavna Libor Sionko, ki je z Janom Kollerjem kar nekajkrat zapretil Volkanu Demirelu. Če so bile vse priložnosti v prvem delu brezbarvne, pa je bil trud Čehov vendarle še v 45 minutah poplačan. Po predložku Mareka Matejovskega je z glavo zadel Koller in na tribunah se je začelo rajanje čeških nogometnih privržencev.

V drugem delu pa so na vso moč napadli Turki. Do priložnosti so prihajali predvsem po boku, napadi ki so se vrstili iz trenutka v trenutek pa niso obrodili sadov. Varovanci Fatiha Terima enostavno niso znali premagati spet izjemnega Petra Cecha. Čehi se nikakor niso mogli otresti pritiska, ki so ga nanje vršili turški nogometaši, ki jim je to uspelo, pa so povišali vodstvo. Natančno podajo Liborja Sionka je izkoristil Jaroslav Plašil in v 61. minuti obračuna je bilo četrtfinale od turških igralcev že oddaljeno svetlobna leta. Kasneje pa so ljubitelji na Stade de Geneve spremljali le še eno reprezentanco – Turčijo. Arda Turan je dosegel zadetek spodbude v 75. minuti, nato pa je sledil izjemen nogometni šov Nihata Kahvecija. Skorajda neopazni napadalec turške reprezentance je namreč v 87. minuti po veliki napaki Petra Cecha poravnal rezultat na 2:2, dve minuti kasneje pa je z evrogolom zagotovil zmago svoji reprezentanci. Turki tako potujejo v četrtfinale, medtem ko se Čehi poslavljajo od prvenstva stare celine.

Turčija – Češka 3:2 (0:1)

Turan (75.), Kahveci (87., 89.); Koller, Plašil (61.)