Celovec, 12. 06. 2008 17.37 |

Igor Kopič
222

Na stadionu Wörthersee so bili gledalci priča izjemni predstavi. Hrvati so si z zmago nad Nemci z 2:1 na široko odprli vrata za preboj v četrfinale.

Na stadionu Wörthersee so se naši južni sosedje, v primerjavi s prvo tekmo, predstavili v povsem drugi luči in si z zmago nad Elfom na široko odprli vrata za preboj v četrtfinale.

Po raztrgani igri na obeh straneh so si prvo resno priložnost priigrali igralci Hrvaške. V 24. minuti je po izjemnem predložku Danijela Pranjića nemškega vratarja premagal Dario Srna.

Le dve minuti kasneje so si svojo prvo resno priložnost priigrali tudi Nemci. Po lepi podaji je Mario Gomez z glavo nevarno streljal proti vratom Hrvatov, vendar se je Stipe Pletikosa izkazal z obrambo.

V 31. minuti je Ivica Olić z glavo natančno podal Kranjčarju , ki je s približno enajstih metrov nezbrano streljal čez gol.

Nemci so naslednjo priložnost imeli v 35. minut. Michael Ballack je svojo srečo poskusil iz prostega strela in namučil Pletikoso, ki je le s težavo obranil zelo močan strel.

Veselje po sodnikovem žvižgu
Veselje po sodnikovem žvižgu FOTO: Reuters

Najlepša priložnost se je Nemcem ponudila v 40. minuti, ko je iz kota lepo podal Torsten Frings, vendar je Christoph Metzelder meril nenatančno. Rezultat je tako ostal nespremenjen.

Ob izteku prvega polčasa so si Ognjeni priigrali stoodstotno priložnost. Vedran Čorluka je prodiral po desni strani in lepo podal v kazenski prostor, kjer je Olić z glavo spustil žogo Niku Kranjčarju. Kranjčar je neovirano ustrelil proti golu Lehmanna, vendar se je vratar Nemcev izkazal z izjemno obrambo.

V drugem polčasu so Nemci seveda zaigrali bolj napadalno, vendar so Hrvati že na začetku vzpostavili ravnotežje na igrišču. Zatem pa šok za navijače Nemcev. Po nenevarnem predložku Rakitića pred vrata Elfa je Lehmann nespretno posredoval in žoga se je od vratnice odbila v noge Ivici Oliću, ki je povišal vodstvo Hrvaške na 2:0.

Razočarani Nemci
Razočarani Nemci FOTO: Reuters

V 73. minuti je Bastian Schweinsteiger nevarno podal pred gol Pletikose, vendar tam ni bilo nobenega izmed igralcev v belem dresu, ki bo žogo pospremil v gol. Visoko vodstvo Hrvaške je vse bolj paralo živce nogometašem Nemčije. Tako si je Ballack zaradi grobega prekrška prislužili tudi prvi rumeni karton na tekmi.

Končno so navijači Nemčije dobili razlog za veselje. V 79. minuti se je žoga srečno odbila na nogo Lukasa Podolskega, ki je s pravo bombo znižal rezultat na 2:1.

Prav ob koncu tekme si je pravo "neumnost" privoščil še Schweinsteiger, ki je preveč živčno reagiral na nalet Jerka Leka in si prislužil rdeč karton.

V zadnjih izdihljajih tekme pa je sodnik, zaradi prekrška, z rumenim kartonom kaznoval še Modrića.