Aragones: Dosegli smo cilj in sedaj odhajam!

Madrid, 30. 06. 2008 09.36 |

Selektor evropskih nogometnih prvakov Luis Aragones se po koncu Eura poslavlja s španske nogometne klopi.

Luis Aragones
Luis Aragones FOTO: Reuters

Luis Aragones je z 69 leti postal najstarejši selektor v zgodovini finalnih tekem evropskih nogometnih prvenstev. Kljub uspehu, ki ga je dosegel na španski reprezentančni klopi, pa se je odločil, da zapušča selektorsko mesto. „Ekipa je res sijajna. Dobro smo delali in izpolnili cilj. Srečen sem zaradi tega uspeha,“ je dejal strateg Furije. In dodal: „Nobenih možnosti ni, da bi še naprej ostal selektor.“ Takšno odločitev je Aragones sklenil že pred EP, kot kaže, pa tudi naslov evropskih nogometnih prvakov ne zadošča, da bi spremenil svojo odločitev.

Španija je tako po letu 1964, ko so v finalu EP premagali takratno Sovjetsko zvezo, znova slavila naslov evropskih nogometnih prvakov.