Egaleo - Koper 2:3

Atene, 19. 07. 2003 00.00 |

Nogometaši Sport Line Kopra nadaljujejo z izvrstnimi nastopi v pokalu Intertoto. V prvi tekmi 3. kroga so v Atenah premagali grško moštvo Egeleo s 3:2 (0:0).

Junak tekme je bil spet Makedonec Trenevski, ki je dosegel dva zadetka (50., 80.), vmes pa je bil za Koprčane uspešen še Kovačevič (66.), za Grke pa sta zadetke dosegla Agritis (58.) in Hadzic (59.). Povratna tekma bo naslednjo soboto v Kopru.

Približno 1.500 gledalcev na stadionu Akratitosa je videlo dva različna polčasa. V prvem polčasu ni bilo veliko nevarnih akcij, zato pa je bilo zanimiveje v drugem delu. Koprčani so prišli v vodstvo v 50. minuti, ko je svoj niz zadetkov v koprskem dresu nadaljeval Trenevski. V 58. in 59. minuti minuti so domači spreobrnili izid v svojo korist, a njihovo veselje je bilo kratko. Zato je zaslužen njihov vratar, ki je po kotu izpustil žogo in Kovačevič (španski sodnik mu je v prvem delu pokazal edini rumeni karton na tekmi) jo je poslal v mrežo. Končbi izid je deset minut pred koncem z natančnim strelom postavil Trenevski.