Bolt po izboru Aips ugnal Đokovića in Messija, v ženski konkurenci slavje Williamsove

Milano, 29. 12. 2015 16.30 |

Jamajški atlet Usain Bolt, ameriška teniška igralka Serena Williams in nogometni klub Barcelona so najboljši športniki v letu 2015 po izboru Mednarodnega združenja športnih novinarjev (Aips). Za najboljše medijsko središče na velikih tekmovanjih so novinarji izbrali svetovno prvenstvo v atletiki v Pekingu.

Usain Bolt in Serena Williams sta bila za najboljša športnika oziroma športnico izbrana tudi po izboru osrednjega francoskega športnega časnika L'Equipe, najbolj pa sta prepričala tudi športne novinarje z vsega sveta.

Usain Bolt je najboljši športnik leta 2015 po izboru Aips.
Usain Bolt je najboljši športnik leta 2015 po izboru Aips. FOTO: Reuters

V moški konkurenci je bil za petami odličnemu Boltu, svetovnemu prvaku na 100 m, 200 m in 4 x 100 m iz Pekinga, ki je dobil 804 glasov, srbski teniški igralec Novak Đoković s 774 glasovi. Tretji je bil argentinski nogometaš, sicer član Barcelone Lionel Messi, s 380 glasovi.

Številka ena svetovnega ženskega tenisa Williamsova je prejela 664 glasov in še četrtič zapored slavila v izboru Aipsa. Druga je bila etiopska tekačica Genzebe Dibaba, svetovna prvakinja in rekorderka na 1500 m, s 362 glasovi, na tretjem mestu pa je bila še ena atletinja, in sicer nizozemska šprinterka Dafne Schippers, svetovna prvakinja in evropska rekorderka na 200 m. Za najboljšo ekipo je bila izbrana Barcelona, ki je v letu 2015 zmagala v ligi prvakov, španskem prvenstvu, španskem pokalu in nedavno tega tudi v svetovnem klubskem prvenstvu. Barcelona je prejela 848 glasov. Druga je bila s 506 glasovi novozelandska rugby reprezentanca, ki je v Angliji ubranila naslov svetovnih prvakov, tretji pa košarkarji Golden State Warriors, letošnji prvaki lige NBA, z 298 glasovi.

Barcelona je bila najboljša ekipa leta 2015.
Barcelona je bila najboljša ekipa leta 2015. FOTO: Reuters

Svetovno prvenstvo v atletiki v Pekingu je bilo s 366 glasovi izbrano za najboljše medijsko središče na velikih tekmovanjih, svetovno žensko nogometno prvenstvo v Kanadi je najbolj prepričalo 305 novinarjev, na tretje mesto pa so se uvrstile prve evropske igre v Bakuju.