FIT 24UR

Bodybuilding nevaren za diabetike

Baierbrunn, 06. 09. 2005 00.00 1 min branja 0

Bodybuilding ni za sladkorne bolnike

V nemški reviji za diabetike so zapisali, da je ukvarjanje z bodybuildingom lahko nevarno za sladkorne bolnike.

Bodybuilding ni za sladkorne bolnike
Bodybuilding ni za sladkorne bolnike
FOTO: Reuters

Ukvarjanje z bodybuildingom bi lahko bilo nevarno za ljudi s sladkorno boleznijo tipa 1.

Bodybuilding namreč lahko poškoduje periferno ožilje, so zapisali v neki nemški strokovni reviji za diabetike.

Poškodbam so izpostavljene predvsem drobne žilice v očeh in ledvicah.

Kot je pojasnil nemški znanstvenik, prihaja zaradi kratkih in izjemno velikih naporov med bodybuildingom do hitrega povečanja krvnega tlaka, ki vpliva oziroma deluje na omenjene poškodbe.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763