Pride in te ohromi. Svet postane drugačen, življenje brez barv in okusa, vse je sivo, žalostno, brez smisla. Trpljenje, hude stiske. Ali pa strah. Tako močan strah, da paralizira in zasede ves prostor, vsak delček tvojega življenja, vsako sekundo tvojih misli.
Kdor sam ni imel depresije ali anksiozne motnje, ne more čisto zares vedeti, kako hudo je biti v takšni koži. Kdor je že šel skozi to, natanko ve, o čem govorimo.
In teh je vse več. Anksiozne motnje in depresije so v Sloveniji najpogostejše psihične motnje. In zelo močno v porastu. Govorimo lahko že o pravi epidemiji. Vsak četrti med nami bo vsaj enkrat v življenju imel depresijo ali trpel za anksiozno motnjo. Vaši sorodniki, otroci, sosedje, sodelavci. Ali pa morda vi sami. Zakaj se to dogaja, za rubriko 24UR Fokus govorijo strokovnjaki: psihiatrinja, klinična psihologinja in terapevtka in osebna zdravnica. Prav osebni zdravniki se prvi srečajo z depresivnimi in anksioznimi bolniki, mnogi dolgo ne vejo, kaj se jim dogaja, kako do prave pomoči, kakšne možnosti so na voljo ...
Za 24UR Fokus sta o svoji izkušnji depresije in paničnih napadov zelo iskreno spregovorila Miha Zadnikar in Damjana Bakarič. Da bi pomagala razbijati tabuje o teh boleznih. Da bi pomagala razbijati tabuje o zdravljenju. Če se boste v njunih besedah prepoznali, je čas, da ukrepate. Depresije in anksioznost je namreč mogoče uspešno zdraviti.
Kako je z zdravljenjem depresij in anksioznih motenj pri nas? Kakšni so simptomi? Kam se lahko obrnete? Koliko časa se čaka na ustrezno obravnavo? Kaj bi morala naša država nujno storiti? Ne zamudite rubrike 24UR Fokus nocoj v oddaji 24ur. Pred jutrišnjim dnevom duševnega zdravja je prav, da si ne zatiskamo oči in skušamo pomagati vsem, ki trpijo za depresijo ali anksioznimi motnjami. Če ste med njimi tudi vi, vedite: niste sami.

KOMENTARJI (79)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.