Slovenski rokometaši tesno izgubili v Magdeburgu

Magdeburg, 04. 05. 2013 17.34 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Magdeburgu izgubila proti nemški izbrani vrsti s 30:31. Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil s šestimi goli Jure Dolenec.

Selektor Slovenije Boris Denič je v Nemčijo popeljal le igralce iz štirih slovenskih klubov, pa so reprezentanti proti Nemcem pokazali dobro igro in bili blizu ugodnega razpleta. Deničevi izbranci so bili praktično celo tekmo povsem enakovreden tekmec Nemcem, mrk so doživeli le v uvodu drugega polčasa, ko so domači ušli za šest golov. Najboljša strelca pri Nemcih sta bila Kevin Schmidt in Dominik Klein s po šestimi goli, pri Sloveniji jih je prav toliko zabil Jure Dolenec.

Slovenci so v osmi minuti vodili za dva gola (6:4), Nemci so izid hitro izenačili, pozneje sta se vrsti menjavali v vodstvu, a bili vedno tesno druga ob drugi. Sam zaključek polčasa je pripadel gostiteljem, ki so ušli za tri gole, kolikor je znašala prednost tudi ob polčasu. Nemška vrsta je v uvodu drugega polčasa še oplemenitila prednost in ušla na 18:14, v 33. minuti po golu Stefana Kneerja na 20:15. Ko je v 36. minuti Nemčija povedla z 21:15, se je zdelo, da je tekma praktično odločena. A slovenski igralci so se bliskovito vrnili v igro. Z zaporednimi goli so vztrajno nižali zaostanek, v 41. minuti po sedemmetrovki pa prišli zgolj na gol zaostanka (22:21). V 45. minuti je Slovenija celo izenačila na 24:24, ekipi pa sta bili izenačeni tudi ob vstopu v zadnjih deset minut tekme. V 54. minuti so Nemci prek Kleina in Kaija Häfnerja ušli na 30:28, a niso pobegnili. Slovenci so imeli pri zaostanku 30:31 še 13 sekund za napad, vzeli so minuto odmora, poslali še sedmega igralca v polje, a se kljub poskusu Boruta Mačkovška tik pred koncem ni izšlo za izenačujoči gol.