Slovenci pustili dober vtis na Portugalskem

Lizbona, 06. 02. 2013 21.52 |

Slovenska nogometna reprezentanca (U-21) je remizirala z mlado izbrano vrsto Portugalske. V Rio Maiorju so varovanci Tomaža Kavčiča odigrali 0:0.

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v portugalskem Rio Maiorju odigrala prijateljsko tekmo z domačo izbrano vrsto, s katero se je razšla brez zadetkov (0:0). Mlada reprezentanca na čelu s selektorjem Tomažem Kavčičem je tako uspešno začela nov cikel, v katerem si želijo uvrstiti na evropsko prvenstvo 2015. Kavčič je na igrišče poslal Jana Oblaka, Mateja Palčiča, Miho Blažiča, Luko Kranjca, Erika Janžo, Blaža Vrhovca, Urbana Žibreta, Filipa Valenčiča, Matica Črnica, Andraža Šporarja in Aneja Jeleniča, ki so se dobro uprli portugalskim vrstnikom. V prvih desetih minutah je Šporar dvakrat sprožil proti nasprotnikovemu golu, a je bil portugalski vratar na pravem mestu in je žogo odbil v kot. Portugalska je imela sredi prvega polčasa več od igre, ob koncu prvega dela pa je bila boljša Slovenija.

Tomaž Kavčič
Tomaž Kavčič FOTO: Aljoša Kravanja

V 55. minuti je nevarno streljal Matej Pučko, za njim še Šporar, a sta bila premalo natančna. Vseskozi je bil s prodori in podajami za nasprotni gol nevaren Jelenič, ki je bil poleg Šporarja in Janže tudi med boljšimi posamezniki slovenske ekipe. "Zadovoljen sem, to je prva tekma v novem ciklu. Igrali smo proti nasprotniku, za katerega ne bom govoril, kaj je. Tekma je pokazala karakter ekipe, gledalci so videli dobro tekmo. Je dobra popotnica za naprej, fantje so videli, kaj zmorejo, ne bom pa delal evforije," je tekmo s Portugalsko pokomentiral Kavčič in opozoril, da večina njegovih igralcev v tem trenutku ni v tekmovalnem pogonu, kajti prvenstva se še niso začela.