Slovenci premagali aktualne olimpijske in evropske prvake

Alborg, 04. 04. 2014 20.26 |

Rokometna reprezentanca je v 2. krogu mednarodnega turnirja Zlata liga v danskem Aalborgu premagala Francijo s 27:26. Slovenija je v četrtek izgubila proti Danski s 25:31, v nedeljo pa se bo v Aarhusu pomerila z Norveško.

Precej oslabljena slovenska izbrana vrsta je v uvodnem delu tekme dvakrat povedla z zadetkom razlike (1:0 in 2:1), toda nasprotniki so obakrat izenačili. Francozi so si prvič na tekmi priigrali minimalno prednost po uspešno izvedeni sedemmetrovki v deveti minuti (3:2), vendar so Slovenci po dveh zaporednih golih v dveh minutah tehtnico spet nagnili na svojo stran (4:3). Čeprav so Francozi, ki so januarja letos na evropskem prvenstvu na Danskem osvojili zlato kolajno prav po visoki zmagi v velikem finalu proti gostiteljem Dancem, nastopili skoraj v popolni zasedbi (manjkala sta samo Daniel Narcisse zaradi alergije in Kevynn Nyokas zaradi težav z ramenom), so v 17. minuti prvič zaostajali za dva gola (4:6)

Boris Denić
Boris Denić FOTO: Damjan Žibert
Ekipa selektorja Clauda Oneste je kmalu vzpostavila rezultatsko ravnotežje (najprej na 6:6, nato še na 7:7), zatem pa so na igrišču spet zagospodarili Slovenci. Naredili so delni izid 3:0 in v 23. minuti so si prvič na tekmi priigrali kar tri zadetke plusa (10:7). V naslednjih minutah sta reprezentanci izmenično zadevali v polno, tako da je prednost čete Borisa Denića ves čas znašala dva ali tri gole. To se je dogajalo od slovenskega vodstva z 10:8 do 14:12, toda v zadnji minuti prvega polčasa se je francoska reprezentanca približala samo na gol razlike (13:14). Začetni del drugega polčasa je pripadel Francozom, ki so po manj kot dveh minutah izničili zaostanek za Slovenijo (15:15), pri izidu 17:16 v 32. minuti pa so povedli šele drugič na tekmi v Aalborgu.

Po izenačenju na 17:17 (to je bilo že deveto izenačenje na tekmi) so Francozi dosegli tri zadetke zapored in v 40. minuti so vodili že z 20:17. Toda štiri minute kasneje se je tekma pravzaprav začela z ničle, kajti slovenska izbrana vrsta je najprej poskrbela za izenačenje na 21:21, kmalu zatem pa je - potem ko ji je uspel delni izid 4:0 - povedla s 23:21. Vendar je sledilo novo izenačenje na 23:23, nato pa še na 24:24 in 25:25, skupno pa je bil rezultat na tekmi izenačen kar 13-krat. Nazadnje v 54. minuti, potem pa so slovenski rokometaši po dveh doseženih golih povedli s 27:25 na začetku zadnje minute. Francozi so izkoristili sedemmetrovko in zmanjšali na 26:27, deset sekund pred koncem pa je selektor Denič vzel minuto odmora. Njegovi ekipi je do konca uspelo zadržati žogo in doseči minimalno zmago proti aktualnim olimpijskim (London 2012) in evropskim (Danska 2014) prvakom.

Claude Onesta
Claude Onesta FOTO: Damjan Žibert

Po dveh krogih imata tako Slovenija (v prvem krogu je izgubila proti Danski s 25:31) kot Francija (v uvodnem krogu je bila boljša od Norveške s 27:25) po dve točki. Po prosti soboti se bodo Slovenci v zadnjem krogu turnirja za zlato ligo pomerili z Norveško.