Golf

Slovenci 12. na Portugalskem

Palmares, 13. 12. 2013 17.34 |

Slovenska golfska ekipa se z evropskega ekipnega prvenstva na Portugalskem vrača z osvojenim 12. mestom. Dani Kraljič, Janez Grilc in Damjan Murgelj so izvrstno odigrali zadnja turnirska dneva.

Slovenska golfska ekipa je sklenila z nastopanjem na evropskem ekipnem prvenstvu učiteljev golfa, ki se je odvijalo na igrišču Onyria Palmares Beach in Golf Resorta. Dani Kraljič, Damjan Murgelj in Janez Grilc so turnir v izjemo zahtevnih razmerah začeli slabo, s sila povprečnimi rundami, zadnja dva dni pa so igrali v skladu s pričakovanji. Kraljič je tretji dan igral –2, Murgelj pa tretji dan –5 in zadnji turnirski dan –2.

Janez Grilc, Damjan Murgelj in Dani Kraljič so na evropskem prvenstvu učiteljev golfa zastopali slovenske barve. FOTO: PGAs

Slovenska ekipa je turnir sklenila na zelo solidnem 12. mestu, če bi bili pogoji prva turnirska dneva za odtenek boljši, pa bi se lahko ob koncu turnirja na izjemno zahtevnem igrišču veselili celo uvrstitve med deseterico najboljših. S 304 udarci je bil med Slovenci posamično najboljši Kraljič, Murgelj je za 72 lukenj potreboval 4 udarce več, Grilc pa je igral 323.

Naslova najboljših na stari celini so se veselili Irci in Nizozemci, tretje mesto pa so osvojili Škoti. Ob tem dodajmo, da so Slovenci z lansko sestavo tekmovanje končali na 22. mestu.