Sherwood: Če te ne vodi želja po zmagi, ti tudi sposobnosti ne pomagajo

London, 11. 01. 2014 20.10 |

Matjaž Ambrožič
7

V malem mestnem derbiju, to je v obračunu med Tottenhamom in Crystal Palaceom, so v 21. krogu angleške Premier league po pričakovanju zmagali domačini ali favoriti s severa Londona. Končni izid 2:0 za Ostroge ali Spurse povsem ustreza dogodkom na igrišču.

Gostje, ki se bodo tudi v nadaljevanju prvenstva še krčevito borili za obstanek v elitni družbi, so bili navdahnjeni in kar podjetni, toda le v prvem delu. Že takoj na začetku drugega polčasa je Tottenham silovito pritisnil in kmalu je sledilo vodstvo, ki ga je Jermain Defoe nato še povišal. Defoe je vstopil s klopi in z novim zadetkom zaznamoval enega od svojih zadnjih nastopov za londonske bele. Zdaj že nekdanji angleški reprezentančni napadalec se prihodnji mesec seli v Toronto, saj da bo svojo športno pot nadaljeval v severno-ameriški ligi MLS.

Tim Sherwood na novinarski konferenci po zmagi Tottenhama.
Tim Sherwood na novinarski konferenci po zmagi Tottenhama. FOTO: Matjaž Ambrožič

Na tiskovni konferenci trenerja domačega moštva Tima Sherwooda nas je novinarje najprej zanimalo, zakaj se razlika med moštvoma ni pokazala že takoj na začetku. "Gostje so nas v prvih desetih minutah kar presenetili, saj nismo pričakovali njihovih naletov, še posebej ne s krilnih položajev, kjer so v resnici zelo močni. Zato kar priznam, da sem bil po prvih 45-ih minutah zadovoljen edino z rezultatom (0:0). Smo pa strnili vrste že takoj v nadaljevanju tekme. Zelo kmalu se je pokazalo, da si zelo želimo zmage. Po našem prvem golu so se stvari vnesle, tedaj bi lahko zadeli še nekajkrat. Zadnje četrt ure je nato kazalo, da se bomo morali še truditi, a je Jermainov zadetek vse skupaj dokončno obrnil nam v prid."

Naslednje vprašanje za zelo odkritega in energičnega Sherwooda je bilo, kaj je svoji ekipi potemtakem naročil med pavzo. "Poglejte, še ko sem deloval kot trener mlajših selekcij pri Tottenhamu, sem fantom vedno ponavljal: če te ne poganja želja po zmagi, potem ti tudi vse druge sposobnosti ali pa znanja ne pomagajo dosti. V življenju sem odigral veliko tekem in, seveda, je dobro, če tvoja ekipa igra lepo, in to od prve do zadnje minute. Toda če moštvo ne pokaže svojega tekmovalnega, zmagovalnega značaja, potem tudi lepa igra ni dovolj. Torej. Rekel se jim preprosto to: Zavihajte rokave, pokažite, kaj znate, navijači od vas to pričakujejo. In za to, kar so moji igralci pokazali v drugem polčasu, jih moram le pohvaliti. Tako se je dejansko pokazala vsa kakovost našega moštva. Izkazali so se, res so se."

Tim Sherwood
Tim Sherwood FOTO: Reuters
Sherwooda smo vprašali še, ali Defoea po odhodu res ne namerava nadomestiti s kakšnim novim napadalcem. Odgovor je bil odločen: "Jermaine Defoe je rojeni strelec, ki lahko gole zabija kjer koli na svetu, v kateri koli ligi. Trenutno pa njegovo zamenjavo res ne iščemo. Imamo Adebayorja, imamo Soldada, Lamela bo tudi igral v konici, kar bo zanj najbolje. Chadli tudi lahko zaigra v napadu. Zaenkrat imamo dovolj opcij. Jermain nas zapušča februarja, do tedaj pa se bodo Soldado, Lamela in Chadli še bolj ustalili. Namreč, zadnje, kar si želimo je, da bi k nam pričel nekdo, ki Premier league ni vajen, in dokler se bo novinec privajal na razmere, bo prvenstva že konec."