Serena premagala Marijo in osvojila zaključni masters

Carigrad, 28. 10. 2012 16.51 |

V finalu zaključnega ženskega teniškega turnirja v sezoni sta se pomerili Serena Williams in Marija Šarapova. Masters v Carigradu je dobila Američanka, ki je zanesljivo zmagala po dveh odigranih nizih.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: Reuters

Serena Williams, tretja nosilka, je v prvem nizu z enim "breakom" zmagala 6:4, za to je potrebovala 45 minut. Drugi niz je bila še uspešnejša, niz se je končal z izidom 6:3, tekma je trajala dobro uro in pol. Williamsova je tako zanesljivo premagala Rusinjo Marijo Šarapovo in osvojila zaključni masters sezone. Serena je po letih 2001 in 2009 tako še tretjič v karieri osvojila sklepni masters sezone.

Williamsova je v polfinalu s 6:2 in 6:1 premagala četrto nosilko Poljakinjo Agnieszko Radwansko, druga nosilka Šarapova pa je ugnala številko ena ženskega tenisa, Belorusinjo Viktorijo Azarenko.