SAPA prekinila zmagoviti niz Telemach Olimpije

Ljubljana, 30. 10. 2012 21.26 |

V 17. krogu lige EBEL so hokejisti Telemacha Olimpije po treh zaporednih zmagah doma gostili madžarsko ekipo SAPA Fehervar. V izenačeni tekmi so si gostje pet minut pred koncem zagotovili zmago s (4:3).

Serijo treh zaporednih zmag hokejistov Telemach Olimpije so v Hali Tivoli prekinili hokejisti madžarske SAPE.  Zmaji srečanja niso najbolje začeli, saj so že po uvodnih petih minutah zaostajali z dvema goloma. Gostje so v prvi nevarni akciji zatresli domačo mrežo. Po hitrem protinapadu je odbit plošček za hrbet vratarja Jerryja Kuhna pospravil Kely Bailey. Nato je na klop za kaznovane igralce sedel Aleš Mušič in Madžari so vnovčili svojo prvo številčno premoč na tekmi. Po podaji Franka Banhama je zadel Juray Durco. Zmaji se kljub temu niso predali ter so bili že v naslednjem napadu blizu zadetka, ko po lepi podaji Jana Muršaka Brock McBride ni uspel zatresti mreže. V 11. minuti je domače navijače z golom razveselil Jan Muršak. Tik pred koncem prvega dela pa so zmaji prednost gostov izničili, ko je Damjan Dervarič z desne strani blizu modre linije močno ustrelil in plošček se je od gostujočega branilca Pratta odbil za hrbet Adama Munroja (2:2).

Jan Muršak - 3
Jan Muršak - 3 FOTO: Aljoša Kravanja

Drugi del so zmaji začeli z zelo napadalno igro, kar pa so izkoristili gostje. Z znano igro hitrih protinapadov so prihajali pred  vrata Kuhna. V 28. minuti je domača obramba pozabila pred vrati na Sofrona, ki je na srečo zadel samo vratnico. Tri minute pozneje so varovanci Bojana Zajca prišli do prvega vodstva na tekmi. Kevin De Vergilio je z lepo podajo pred vrati našel osamljenega Scotta Freemana, ki je zabil za (3:2). Nato je z močnim strelom zapretil še Igor Cvetek, a se izid do konca druge tretjine ni spremenil.
Zadnjo tretjino so gostje začeli agresivno in svojo napadalnost kronali z zadetkom. V 45. minuti je Kuhna premagal Istvan Sofron. Že v naslednjem napadu je ljubljansko mrežo z odlično obrambo reševal odlični Kuhn. Domači so hitro odgovorili. Jan Muršak se je sam znašel pred vratarjem Munrojem, ki je iz tega dvoboja odšel kot zmagovalec. Ljubljančani so pletli mrežo okoli gostujočih vrat, a jim ni uspelo vnovčiti igralca več na ledeni ploski deset minut pred koncem obračuna. Pri poizkusu Muršaka se je znova izkazal razpoloženi gostujoči vratar. Zmaji so imeli pobudo na ledeni ploskvi, a gola so se pet minut pred koncem razveselili gostje. Kot se je na koncu izkazalo, je zmagoviti zadetek iz hitrega protinapada dosegel Tyler Metcalfe.

Telemach Olimpija – SAPA Fehervar 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)
Muršak 11., Dervarič 20., Freeman 31.; Bailey 4., Durco 6., Sofron 45., Metcalfe 55.