Salzburg, 09. 12. 2012 19.40 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 29. kroga lige Ebel v gosteh izgubili z ekipo Red Bull Salzburg z 0:4. Ljubljančani so nastopili brez prvega zvezdnika Jana Muršaka.

Tradicionalna tekmeca v ligi Ebel sta bila pred današnjim obračunom sicer soseda na lestvici, toda vlogo favorita so imeli domači. Ne le zaradi zadnjih okrepitev iz NHL, ko so pri najbogatejšem klubu v ligi sklenili tudi na ta način izboljšati slab položaj na lestvici, pač pa tudi zaradi tradicije, saj je salzburška dvorana za zmaje skorajda zakleta in v njej že štiri leta čakajo na uspeh. Tudi po današnji tekmi ni bilo nič drugače, po porazu 0:4, že 14. zaporednem v dvorani Ljudski vrt, bo treba na točki s Solnograškega spet nekoliko počakati.
Olimpija je bila precej oslabljena zaradi poškodb, še vedno ni igral najboljši hokejist zeleno-belih Jan Muršak, manjkali pa so tudi že nekaj časa poškodovani Damjan Dervarič ter Jaka Ankerst in Matej Hočeva.

Trener Telemacha Olimpije Bojan Zajc
Trener Telemacha Olimpije Bojan Zajc FOTO: Damjan Žibert

V napovedih pred tekmo v Salzburgu so domači poudarjali, da prihaja njihovo najljubše moštvo, Salzburg pa je sicer šele s to zmago presegel mejo 50-odstotne uspešnosti. Da so nameni Salzburga, da se odlepi z druge polovice lestvice, resni, je govorila tudi postava domačega moštva, ki je bilo praktično v popolni zasedbi, z vsemi novimi okrepitvami. Salzburžani so skozi celotno tekmo narekovali ritem in potisnili Ljubljančane v njihovo tretjino, kjer je imel, kot že na številnih tekmah, največ dela vratar Jerry Kuhn. Domači so povedli v sedmi minuti, ko so bili prvič in edinkrat na ledeni ploskvi mladi hokejisti ljubljanskega četrtega napada (Gregor Režek, Mitja Dovič, Jaka Zdešar), ki so dobili priložnost zaradi številnih poškodb soigralcev. Sicer so do 30. minute tudi gostje imeli nekaj priložnosti, še najlepšo Žiga Pance v 13. minuti, ko mu je bivši NHL-ovec Alex Auld ubranil samostojni prodor. Domači pa so v manj kot minuti v drugi tretjini zadeli dvakrat in odločili zmagovalca.
V zadnjem delu je Mike Ratchuk zadel prečko, po četrtem golu v 52. minuti pa je Kuhna zamenjal Matic Boh in ohranil mrežo nedotaknjeno, toda zmaga domačih je bila že pred tem potrjena in zaslužena.

Red Bull Salzburg – Telemach Olimpija 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Kristle 7., Keller 10., Di Benedetto 11., Komarek 12.