Rutenka uspešnejši od Zormana

Köln, 01. 06. 2013 17.29 |

Barcelona je v prvi polfinalni tekmi zaključnega rokometnega turnirja evropske Lige prvakov v Kölnu premagala poljsko ekipo Vive Targi Kielce z 28:23. Dvoboj nekdanjih soigralcev Zormana in Rutenke je tako dobil slednji. Drugi finalist je HSV Hamburg.

Uroš Zorman je s poljskim moštvom Kielce izgubil v polfinalu Lige prvakov.
Uroš Zorman je s poljskim moštvom Kielce izgubil v polfinalu Lige prvakov. FOTO: Miro Majcen

Na turnirju v Kölnu se za naslov evropskega rokometnega klubskega prvaka merijo štiri najboljša moštva. Prvi polfinale je prinesel obračun španskega in poljskega prvaka, ki se je končal z zmagoslavjem Barcelone, ki bo v finalu naskakovala svojo deveto končno zmago v najbolj imenitnem tekmovanju na stari celini. Barcelona je Ligo prvakov osvojila v letih 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005 in 2011, leta 1991 pa je bila najboljša tudi v nekdanjem pokalu prvakov. Šlo je tudi za dvoboj dveh nekdanjih klubskih in tudi reprezentančnih soigralcev, Uroša Zormana pri Kielcah in Sergeja Rutenke pri Barceloni. Uspešnejši je bil slednji, saj je Barcelona v velikem finalu, Rutenka je dosegel osem golov, Zorman na drugi strani dva. Katalonska zasedba je bila bolj ali manj vseskozi v prednosti, poljska pa ji je vztrajno dihala za ovratnik in jo v 41. minuti ujela na 16:16. Nato so izbranci španskega strokovnjaka Xavierja Pascuala vendarle strnili svoje vrste in z dvema zaporednima goloma Eduarda Martineza Gurbinda v 52. minuti povišali na 23:19, Poljaki pa so nato izobesili belo zastavo.

V drugem polfinalu sta se pomerila HSV Hamburg in Kiel, Hamburg je zmagal z 39:33. Nemški polfinalni obračun v Kölnu se je razpletel nekoliko nepričakovano, a ne senzacionalno. Hamburška ekipa, ki si je preboj v ligo prvakov zagotovila na lanskem septembrskem turnirju povabljencev v francoskem Saint Raphaelu, je svojo prevlado uveljavila v drugi polovici prvega polčasa, ko je v 25. minuti povedla s 17:15, v nadaljevanju pa ni popustila niti za ped. Z izjemno zagrizeno in učinkovito predstavo je svojo prednost v 41. minuti povišala na +6 (28:22), nato pa z zrelo in odgovorno igro slovitemu Kielu onemogočila preobrat. Za HSV je enajst golov dosegel Hrvat Domagoj Duvnjak, blesteli pa so tudi Pascal Hens z osmimi in Hans Lindberg s sedmimi zadetki ter vratar Jonannes Bitter, ki je zbral kar 17 obramb. Pri Kielu je bil najbolj učinkovit Srb Marko Vujin z desetimi goli.