Rokometni derbi Celjanom

Celje, 28. 11. 2012 20.01 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali koprski Cimos s 30:24. Za obe ekipi je bil obračun v dvorani Zlatorog generalka pred prihajajočima mednarodnima preizkušnjama.

Celjski rokometaši so začeli "zaspano", prvi gol so dosegli šele v šesti minuti, nato pa so hitro ujeli pravo delovno temperaturo in prevzeli pobudo na domačem parketu ter tri minute pozneje povedli s 4:1. Koprčani so v nadaljevanju znižali na 4:5, nato pa znova padli v "kreativno luknjo" in si v 20. minuti pridelali visok zaostanek sedmih golov (4:11).

Vladan Matić, trener Celja Pivovarne Laško
Vladan Matić, trener Celja Pivovarne Laško FOTO: Damjan Žibert

To je bilo obdobje, ki je minilo v absolutni prevladi izbrancev domačega stratega Vladana Matića, ki so z delnim izidom 6:0 ušli tekmecu in si do konca tekme priigrali "neulovljivo" prednost. Domača zasedba je v prvem polčasu prikazala zelo raznovrstno igro, glavna koprska hiba pa je bila – v odsotnosti pomembnega člena v svoji ekipi Nikole Manojlovića (pod vprašajem je tudi njegov nastop v Portu) – igra na zunanjih položajih. V prvi polovici tekme je popolnoma odpovedal Milorad Krivokapić, ki se na tekmi sploh ni vpisal med strelce.

Koprčane je visok zaostanek po prvi tretjini tekme in tudi na polčasu, ki se je končal z vodstvom gostiteljev s 17:10, "tepel" skozi celotno tekmo. V uvodnih petnajstih minutah drugega polčasa so sicer zaigrali odlično in tekmo praktično postavili na glavo, saj so znižali na 20:22.

Gostitelji se po tem "preobratu" niso zmedli, v prelomnih trenutkih so vendarle strnili svoje vrste in dosegli enajsto zmago v elitnem domačem ligaškem tekmovanju in si pred tretjeuvrščenimi Koprčani, ki so doživeli drugi poraz v tej sezoni, priigrali dve točki naskoka na lestvici.

Državni prvaki brez težav odpravili Maribor Branik

Mariborski rokometaši so pred dvobojem drzno napovedovali, da bodo na kolena spravili močne Velenjčane, na koncu pa so vendarle spoznali mož državnih prvakov, ki so z enajsto zmago v državnem prvenstvu zadržali prvo mesto na lestvici. Pred drugouvrščenimi Celjani imajo točko, pred tretjeuvrščenimi Koprčani pa tri točke prednosti. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Fahrudin Melić z devetimi goli, od tega pa jih je kar šest dosegel po kazenskih strelih s sedmih metrov. Jure Dolenec in Janez Gams sta v svojo statistiko vpisala po pet zadetkov, toliko jih je v domači zasedbi dosegel tudi Nikola Špelić.