Risi po podaljšku boljši od Avstrijcev

Dunaj, 10. 04. 2014 22.48 |

Slovenska hokejska reprezentanca je odigrala prvo pripravljalno tekmo pred SP divizije I skupine A v Južni Koreji. Na Dunaju se je pomerila z Avstrijo in jo v podaljšku ugnala s 3:2. Tekmo je odločil Jan Muršak.

Slovenski hokejisti so tekmo na Dunaju dobro začeli in bili boljši tekmec v prvih 20 minutah tekme, o čemer priča tudi razmerje v strelih, 14:5 v slovensko korist. Andrej Hočevar, je tokrat dobil priložnost kot prvi vratar, na sredini tekme ga je zamenjal Gašper Krošelj. Izbranci Matjaža Kopitarja so bili podjetnejši, vseeno pa so morali do prvega zadetka počakati do 18. minute, ko je David Rodman podal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu njegov brat Marcel, ki je s strelom s prve zatresel mrežo. Tri minute pred koncem drugega dela igre je četrti napad izvedel domiselno akcijo, Rok Leber je podal pred vrata, kjer je Miha Logar s strelom s prve povišal na 2:0 in na svoji prvi članski tekmi vpisal tudi prvi gol.

Slovenci so si priigrali vodstvo z 2:0 in kazalo je, da bodo do konca tekme zanesljivo ubranili prednost. A se je situacija obrnila, v zadnjih štirih minutah tekme so dobili dva gola in redni del tekme se je končal z izidom 2:2. Obakrat je za Avstrijce zadel Brian Lebler, najprej v 56. minuti, ko je Lebler po samostojnem prodoru ukanil Krošlja, nato pa še pičih 15 sekund pred koncem rednega dela. Domači selektor Manuel Viveiros se je ob koncu odločil, da poizkusi brez vratarja in s šestimi igralci na igrišču, kar se mu je obrestovalo. Lebler je namreč iz neposredne bližine vsega 15 sekund pred koncem tekme zadel še drugič in poskrbel za izenačenje. Sledil je petminutni podaljšek, kjer pa je Slovenija le prišla do zmage. Pod prečko je zadel Muršak v 64. minuti tekme za zmago s 3.2.

Jan Muršak je odločil tekmo na Dunaju.
Jan Muršak je odločil tekmo na Dunaju. FOTO: Reuters

Avstrija - Slovenija 2:3 (0:1, 0:1, 2:0, 0:1) - po podaljšku
strelci: 0:1 M. Rodman (D. Rodman, Pavlin, 18.), 0:2 Logar (Kuralt, Leber, 37.), 1:2 Lebler (Schlacher, 56.), 2:2 Lebler (Hundertpfund, Schiechl, 60.), 2:3 Muršak (Gregorc, 64.)