Rimski pokalni finale pripadel Laziu

Rim, 26. 05. 2013 21.12 |

Nogometni klub Lazio je zmagovalec italijanskega pokala. Rimsko moštvo je danes z 1:0 premagalo lokalne tekmece Romo in se s tem kvalificiralo v evropsko ligo.

Lazio si je z zmago v rimskem derbiju zagotovil italijanski pokal in Evropsko ligo. FOTO: Reuters

Na razprodanem olimpijskem stadionu, tekmo si je ogledalo 70.000 gledalcev, je edini gol v 71. minuti dosegel bosanski nogometaš Senad Lulić.

Na napeti tekmi, ki jo je varovalo kar 2000 policistov, je glavni sodnik med drugim pokazal osem rumenih kartonov in enega rdečega, ki ga je v 90. minuti prejel nogometaš Rome Grk Panagiotis Tachtsidis. Nazadnje je na derbiju med rimskima ekipama prišlo do srditih spopadov med navijaškima skupinama, pred tokratno tekmo so navijači prejeli tudi precej groženj s smrtjo, a je današnja tekma minila brez izgredov.