Remi Palerma: Iličić zabil, a 'odšepal' s terena

Palermo, 14. 04. 2013 14.12 |

Nogometaši italijanskega Palerma so na stadionu Renzo Barbera zgolj remizirali z Bologno (1:1). Domačine je v vodstvo popeljal slovenski reprezentant Josip Iličić, po hudi napaki vratarja Stefana Sorrentina pa je za končnih 1:1 zabil Manolo Gabbiadini.

Nogometaši italijanskega Palerma (Jasmin Kurtić, Josip Iličić) se še naprej krčevito borijo za obstanek med italijansko elito, z zadnjimi dobrimi rezultati pa so v dobršnji meri vrnili na tribune zveste privržence. Pred izjemno lepo kuliso so silovito začeli dvoboj z Bologno slovenskega reprezentanta Reneja Krhina, že v četrti minuti dvoboja so terensko premoč kronali z golom, kombinacijo Fabrizija Miccolija in Josipa Iličića pa je zaključil slovenski reprezentant. Po golu so si domačini pripravili še nekaj lepih priložnosti, njihovi poskusi pa so bili bodisi plen vratarja Gianluce Curcija bodisi branilcev Bologne. Gostje pa so v prvem delu dvoboja dočakali tudi svojo izjemno priložnost za gol. Pravzaprav ni bilo potrebe, da bi si jo ustvarili, saj si je vratar Stefano Sorrentino privoščil veliko napako, ponujeno pa je izkoristil Manolo Gabbiadini in izid poravnal na 1:1.

Josip Iličić je zabil za 1:0.
Josip Iličić je zabil za 1:0. FOTO: Reuters

V nadaljevanju je tempo nekoliko padel, še naprej sta bila pri gostiteljih zelo aktivna Kurtić in Iličić, slednji pa je moral v 53. minuti zaradi poškodbe stegenske mišice teren zapustiti. Izbranci Giuseppeja Sannina so tudi brez ideologa igre poskušali, oblegali vrata Curcija, vendar se njegova mreža ni več zatresla. Enako velja za gol Sorrentina, tako da sta si tekmeca šest krogov pred koncem sezone razdelila točke.

84. minuta
Nogometaši Palerma so se v zadnjih 15 minutah v popolnosti posvetili igri v napadu, poskušali na vse možne načine, v 84. minuti pa sta Kurtić in Miccoli izigrala obrambo Bologne, po prekršku nad Belokranjcem v kazenskem prostoru tekmeca pa je sodnik Coveri zgolj odmahnil z roko.

Interju ne gre in ne gre: Sarma dvakrat pobral žogo iz svoje mreže
Nogometaši milanskega Interja so se v zadnjem prvenstvenem obračunu udarili s Cagliarijem, v Trstu pa so bili boljši gostitelji. Ti so povedli po sumljivo dosojeni 11-metrovki, ki jo je uspešno izkoristil Maurizio Pinnila, isti nogometaš pa je v 77. minuti zabil za končnih 2:0. Nerazzuri so tako še enkrat več v letošnji sezoni razočarali, bržkone pa je to eden zadnjih spodrsljajev, ki jih je vodstvo kluba dovolilo trenerju Andrei Stramaccioniju.