Celje, 22. 03. 2014 17.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Celja in Olimpije so se na prvi tekmi 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0, podobno je bilo na dvoboju Gorice in Rudarja, Domžale so zanesljivo premagale Zavrč (3:0), Maribor pa je bil boljši od Krke (3:1).

Mariborčani so Novomeščanom pred to tekmo na dveh medsebojnih tekmah sezone nasuli osem zadetkov, od tega pet v gosteh, sami pa niso prejeli niti enega. Tudi predzadnje mesto na lestvici Krki pred tekmo z vodilno ekipo prvenstva ni dajalo veliko možnosti za podobno presenečenje, ki ga je nedavno pripravila s presenetljivo zmago v Ljubljani z Olimpijo. V domačem taboru je kaznovanega Arghusa Soaresa zamenjal slovenski reprezentančni branilec Marko Šuler, ki je prvič na uradni tekmi nosil mariborski dres. Manjkal je, prav tako zaradi kartonov, tudi Željko Filipović, Krka pa je igrala brez poškodovanega napadalca Josipa Maroševića.

Po dokaj umirjenem večjem delu prvega polčasa je sledila izjemna končnica z enajstmetrovko domačih in golom gostov. Sodnik Roberto Ponis je v 39. minuti dosodil najstrožjo kazen za domače, ko je Nusmirja Fajića med preigravanjem s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil Danijel Dežmar. Kazenski udarec je izvajal Marcos Tavares, vendar je Matko Obradović strel mariborskega kapetana ukrotil. V 44. minuti pa šok za domače. Napako mariborske obrambe po visoki podaji med Šulerjem in Mitjo Vilerjem je izkoristil Žiga Kastrevec in z roba kazenskega prostora matiral Jasmina Handanovića. Komaj se je dobro začel drugi polčas, že je bilo 1:1 za domače. V 47. minuti je Goran Cvijanović izenačil, deset minut pozneje pa bi lahko svojo ekipo povedel v vodstvo, vendar so gostje zadnji hip žogo preusmerili v kot. Pri zadetku je Dejan Mezga podal do Jeana Philippeja Mendyja, ki se je otresel spremstva in s povratno podajo po tleh podal do Cvijanovića, ki je natančno meril v levi spodnji kot. Mendy je med polčasom zamenjal Aleša Mertlja. V nadaljevanju je imel lepi priložnosti Tavares. Najprej je v 60. minuti zadel vratnico, po podaji Mezge pa je v 69. minuti obšel vratarja, preveč čakal in Obradović je znova rešil svoj gol. V 79. minuti pa mu to ni uspelo, saj je po podaji Stojanoviča najvišje skočil francoski napadalec Mendy (79.) in po strelu z glavo povedel svojo ekipo v vodstvo. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Tavares s samostojno akcijo in strelom z roba kazenskega prostora.

Jean Philippe Mendy je dosegel odločilni gol za zmago Maribora.
Jean Philippe Mendy je dosegel odločilni gol za zmago Maribora. FOTO: Damjan Žibert

Remi Goričanov in Velenjčanov

V derbiju kroga sta se pomerila polfinalista slovenskega pokala, ki bosta prvo tekmo odigrala že v sredo v Velenju. Prvih 45 minut je minilo v borbeni igri, ko je boj za vsako žogo preprečeval lepe akcije in protinapade. Tako je bilo tudi v drugem polčasu. Tako Eterović kot Massimo Coda, ki sta s po 12 goli najboljša strelca liga, v zgoščeni obrambni igri nista dobivala uporabnih žog. Gorica po tretji zaporedni domači tekmi od 26. oktobra lani v svojem Športnem parku še ni zmagala. Po sedmem remiju ob enajstih zmagah ima 40 točk in boljšo razliko v zadetkih kot Luka Koper, ki je trenutno tretja in ima tekmo manj od Gorice, četrti pa je Rudar (39 točk).

Remi Celja in Olimpije

Celjani so pred domačimi gledalci v tretji tekmi spomladanskega dela državnega prvenstva le prišli do prve točke. Proti Olimpiji, ki je v prejšnjem krogu prišla do pomembne zmage proti velikim tekmecem iz Maribora, so bili nekoliko boljši, vendar niso znali izkoristiti svojih priložnosti. Celjska ekipa je srečanje pred domačimi gledalci začela odločno in agresivno, a so do prvega strela na tekmi prišli gosti. V naslednjih minutah so ritem igri narekovali Celjani ter si do konca prvega polčasa priigrali kar nekaj polpriložnosti. Po umirjenem začetku drugega polčasa je Olimpijinega vratarja v 57. minuti preizkusil Igor Jugović, ki je močno streljal s prostega strela, Aleksander Šeliga pa je žogo odbil v kot. Celje je v zadnjih 20 minutah še naprej napadalo, si pripravilo priložnosti, ki pa jih ni izkoristilo. Tudi Ljubljančani niso bili povsem nenevarni, a tako kot njihovi tekmeci niso resneje ogrozili celjskega čuvaja mreže.

Nogometaši Celja so prišli do prve točke v spomladanskem delu DP.
Nogometaši Celja so prišli do prve točke v spomladanskem delu DP. FOTO: Damjan Žibert

Gladka zmaga Domžal

Domžalski nogometaši so proti Haložanom, ki so v spomladanskem delu državnega prvenstva doživeli še tretji poraz, po četrt ure vodili z 1:0, njihova prednost in tri točke pa niso bile ogrožene niti za trenutek. Zavrč je kljub vrnitvi Josipa Golubarja v začetno enajsterico prikazal bledo predstavo, ko so domači dobrih 15 minut pred koncem zadeli še drugič, pa so se gosti vdali v usodo ter klonili še tretjič. Joshua Parker je z leve strani našel Sašo Aleksandra Živca. Ta se je s kakšnih dvajsetih metrov odločil za strel, meril v spodnji levi kot, žoga pa končala v golu za vodstvo z 1:0. Izbranci Luke Elsnerja so tudi v uvodnih minutah drugega polčasa nadaljevali z igro iz prvega. Domžalčanom se je potrpežljiva igra v napadu obrestovala v 73. minuti, ko je Rudi Požeg Vancaš na desni strani preigral enega od branilcev, podal v sredino do Zenija Husmanija, ki je s kakšnih 30 metrov lepo premagal gostujočega vratarja. V 81. minuti so dosegli tretji gol, Žan Majer si je na robu kazenskega prostora lepo pripravil prostor za strel in z močnim strelom povišal na 3:0.

Celje - Olimpija 0:0
Domžale - Zavrč 3:0 (1:0)
Maribor - Krka 3:1 (0:1)
Gorica - Rudar 0:0