NBA: Sijajni Dragić je prvakom nasul pet trojk in dosegel 24 točk!

Houston, 25. 03. 2012 09.15 |

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić v ligi NBA nadaljuje sijajne predstave. Na tekmi proti branilcem naslova iz Dallasa je zbral 24 točk, od tega je zadel kar pet trojk. Vpisal pa je še osem podaj, pet skokov in ukradeno žogo.

Goran Dragić je bil prvi strelec Houstona, ki je izgubil doma po podaljšku proti Dallasu z 99:101. Dragić je na tekmi proti neposrednemu tekmecu za končnico igral skoraj 48 minut, največ od vseh. Pri metih za tri točke je od sedmih poskusov zgrešil le dvakrat. Pri zmagovalcih je bil z 31 točkami najučinkovitejši nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, Jason Terry jih je dodal 24, 14 točk je dal v zadnji četrtini in podaljšku, Brandan Wright pa je s sedmimi blokadami vpisal dosežek kariere. Houston je izsilil podaljšek s trojko Chandlerja Parsonsa le tri sekunde pred koncem rednega dela. "Mislim, da je bil to naš limit. Krvavo smo potrebovali zmago, žal nam ni uspelo," je bil razočaran Dragićev soigralec Luis Scola, ki je dosegel 19 točk. Houston je v zelo tesni zahodni konferenci na devetem mestu, tik pod mejo, ki še omogoča mesto v končnici. "To je naša največja zmaga v tej sezoni," je bil zadovoljen trener Rick Carlisle.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Slovenski organizator igre je v podaljšku pri izidu 97:97, le 47 sekund pred koncem, dobil osebno napako v napadu. Poškodoval je Nowitzkega, ki je moral zaradi razbite arkade po zdravniško pomoč. Dobil je nekaj šivov in obliž, kar pa ga ni oviralo pri izvajanju prostih metov za izid 101:97, Dragić je nato zadel koš, a izida Houston ni mogel več spremeniti. Chase Budinger je ob zvoku sirene zgrešil trojko. Pod obročema onstran Atlantika je zaigral še en Slovenec. Beno Udrih je z Milwaukee Bucks izgubil doma proti Indiani s 104:125. Udrih je igral 14 minut, v tem času pa vpisal štiri podaje in skok. Vodilno moštvo vzhodne konference Chicago je za 40. zmago sezone po podaljšku premagalo Toronto (102:101). Z zmago so si biki ob odsotnosti poškodovanega superzvezdnika Derricka Rosa kot prvi zagotovili vstopnico za končnico.

Houston Rockets - Dallas Mavericks 99:101
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 104:125
Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 101:85
Washington Wizards - Atlanta Hawks 92:95
New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 102:89
New York Knicks - Detroit Pistons 101:79
Chicago Bulls - Toronto Raptors 102:101
New Orleans Hornets - San Antonio Spurs 86:89