Razpoloženi Kopitar z dvema goloma pokopal Winnipeg

Los Angeles, 30. 03. 2014 07.48 |

Slovenski hokejist Anže Kopitar je v noči na nedeljo v dresu Los Angeles Kings v prvi tretjini dosegel kar dva gola, kralji pa so s 4:2 premagali Winnipeg Jets. Jonathan Quick se je izkazal s 24 obrambami, Los Angeles pa po šesti zaporedni zmagi ostaja na poti v končnico.

Anže Kopitar je bil znova zelo razpoložen.
Anže Kopitar je bil znova zelo razpoložen. FOTO: Reuters

Po uspešni seriji treh tekem in treh zmag na vzhodni obali so se kralji vrnili v Staples Center. Los Angeles je mini domačo turnejo začel s tekmo proti Winnipegu, v vratih je ponovno začel Jonathan Quick. Domači so tekmo začeli z izjemnim pritiskom proti vratom Ondreja Paveleca, ki se je vrnil po poškodbi, zaradi katere je izpustil zadnjih šest tekem. Čeha je prvi v tretji minuti premagal Trevor Lewis. V osmi minuti so domači že vodili z 2:0. Streljal je Marian Gaborik, Anže Kopitar pa je odbitek mojstrsko pospremil v gol, potem ko so sodniki gol priznali po ogledu počasnega posnetka. Kralji so še tretjič zadeli dve minuti pred koncem prve tretjine, ko je od daleč sprožil Willie Mitchell, Kopitar pa je odbitek poslal med nogama Pavelecu za zasluženih 3:0.

V drugi tretjini so Kralji malce spustili tempo, vendar z disciplinirano igro gostom niso dovolili, da bi sploh pomislili na kakšen zadetek. Zadnjo tretjino so po željah začeli gostje, saj so po slabih dveh minutah igre prvič ukanili Quicka. Edvard Kane je podal pred vrata, kjer je srečno palico podstavil Matt Halischuk. Domači so hitro odgovorili. Tri minute po prejetem zadetku je Mitchell blokiral strel od daleč, Tanner Pearson je hitro podal do Tylerja Toffolija, ta pa je matiral gostujočega vratarja za 4:1. Gostje so na dva gola zaostanka znova prišli čez štiri minute, ko je Blake Wheeler Quicka premagal iz neposredne bližine za 4:2.

Kralji imajo zdaj že 10 točk naskoka pred kojoti na tretjem mestu pacifiške divizije. Do konca Los Angeles čaka še sedem tekem, tri v domači dvorani. Drugo zaporedno tekmo v domači dvorani bodo kralji odigrali v noči na torek, ko se bodo tretjič letos pomerili z Minnesoto. Kralji so prvo tekmo dobili doma po kazenskih strelih s 3:2, drugo pa izgubili v gosteh po kazenskih strelih z 1:2.

Washington Capitals - Boston Bruins 2:4
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 3:4 (podaljšek)
Florida Panthers - Montreal Canadiens 1:4
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:3 (podaljšek)
Phoenix Coyotes - Minnesota Wild 1:3
Los Angeles Kings - Winnipeg Jets 4:2
Colorado Avalanche - San Jose Sharks 3:2
Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings 2:4
New York Islanders - New Jersey Devils 2:1 (kazenski streli)