Los Angeles, 09. 05. 2014 06.51 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so morali na tretji tekmi konferenčnega polfinala priznati premoč Anaheim Ducksom. Tekmec je v Staplest Centru zmagal s 3:2 in izid v zmagah znižali na 1:2.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v konferenčnem polfinalu nanizali zmagi na gostovanju pri Anaheim Ducks in njihovi zvesti privrženci so na prvem obračunu v Staples Centru pričakovali, da bo izid po treh dvobojih že 3:0. A veteran Teemu Selanne in druščina so jim prekrižali načrte. V prvi tretjini so povedli ob igralcu več na ledeni ploskvi (Corey Perry), v nadaljevanju pa so odgovorili kralji.

Po podaji Anžeta Kopitarja in Mariana Gaborika se je gola veselil Jeff Carter. A gostje so še drugi na dvoboju uspeli povesti. V 36. minuti je namreč Finec Selanne zabil za 2:1 in račkom zagotovil novo prednost. Ko je ob popolni ofenzivi kraljev na 3:1 povišal Ben Lovejoy, nihče v dvorani ni več verjel v preobrat, a kanček upanja je pol minute pred iztekom rednega dela dvoboja vlil Mike Richards.

Teemu Selanne
Teemu Selanne FOTO: Reuters

Domačini so zadnje sekunde obračuna odigrali premalo zbrano, da bi lahko prišli do tretjega gola in podaljška, tako, da so se gostje veselili prve zmage v konferenčnem polfinalu.